Богдан и Кингси са клупе опаснији него стартери!
"Клупа" Сакраменто Кингса постиже више поена него стартери након првих двадесетак утакмица у НБА лиги.
Кошарка 10.12.2017 | 12:30
Један од њих је и српски играч Богдан Богдановић који је ове године отишао преко Атлантика да би играо у НБА лиги.
Богдан је као стартер у девет мечева имао просечно 8.8 поена, док је у 12 улазака са клупе своје бројке подигао на 10.2 поена по мечу.
Саиграч са којим се добро разуме на паркету Вили Коли Стајн такође је почео да игра боље када улази са клупе. Он је просечно бележио 7.9 поена и 5.2 скока на 15 утакмица које је почињао, да би дошао до 14.5 поена и 5.2 скока откако је резерва у осам претходних мечева Кингса.
Своје бројке су са клупе поправили и Бади Хилд и Диерон Фокс, па су резервни играчи Сакрамента постали веома ефикасни и у поређењу са осталим "клупама" лиге. Стартна петорка по правилу има супротан учинак па Кингси имају скор 7-17 до сада.
Играчи са клупе су између осталог у суботу Милвокију убацили првих 29 поена на утакмици, а пре тога су слично урадили и против Оклахоме пре месец дана.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар