СП: Цвијићева спасла Србију у посљедњој секунди!

Рукометашице Србије ремизирале су у трећем колу Групе Д, против домаћина, селекције Немачке, на Светском првенству - 22:22.  Драгана Цвијић уз звук сирене сачувала прво место! Голом три секунде пре краја наше рукометашице избориле реми са домаћином Светског првенства.

Остали спортови 05.12.2017 | 20:10
Пројектил у рукама Драгане Цвијић! Гол уз звук сирене за велики бод против домаћина! Изабранице Љубомира Обрадовића остале на првом месту у групи Д – 22:22.

После лаких победа над Кином и Камеруном на почетку шампионата, Србија је имала доста тежи посао, освојила је бод у драматичној завршници и задржала прво место на табели.

Изабранице Љубомира Обрадовића биле су на прагу првог пораза, али је Драгана Цвијић мајсторским голом у последњој секундил спасла Србију првог пораза.

Немице су боље започеле меч и одмах на почетку стекле велику предност 5:1, али су наше даме успеле, пре свега добром одбраном, и преко расположене Катарине Крпеж да се врате и преокрену меч у своју корист.

Ипак, домаћа селекција истопила је предност Српкиња 7:7, а после резултатске клацкалице наша селекција на одмор одлази са два гола предности - 11:9.

Немице су, као и прво, боље почеле и друго полувреме, изједначиле су у првих пет минута, али је налет домаће селекције поново прекинула Крпеж Шлезак својим седмим голом на утакмици.

На истеку десетог минута другог полувремена Србија је головима Јелена Лавко и Слађана Поп Лазић стигла до плус три (16:13), што је приморало селектора Немачке да већ тада затражи тајм-аут.

Репрезентација Немачке је успела да изједначи (19:19), а потом и да искористи то што Србија није успела да постигне гол са две играчице више и да у 59. минуту и поведе са 21:22.

Немице нису успеле да реализују последњи напад, па је Србији остало тек десетак секунди да изборе макар нерешен резултат и у томе су успеле. Гол за веома вредан бод постигла је Драгана Цвијић три секунде пре краја утакмице.

Србија сада има пет бодова, пошто је у прва два меча убедљиво савладала Кину и Камерун.

У четвртом колу Србија у среду од 15:30 сати игра против Холандије.

Лош почетак, па преокрет и одлична игра, а затим пад у финушу утакмице...

На крају: Србија - Немачка 22:22 (11:9).

Можемо бити задовољно освојеним бодом, јер он чува наше рукометашице на првом месту у групи, али и много више разочарани због неосвојена два.

Није добро почело, Немачка је брзо повела 5:1, међутим, уследио је преокрет. Изабранице Љубомира Обрадовића успеле су да оду на одмор са два гола предности (11:9), а вођство су чувале све до два минута пред крај, када је домаћин стигао до изједначења 21:21, потом и до гола предности.

После лоше организованог напада и изгубљене лопте чинило се да ће победа припасти Немицама, али сјајна Драгана Цвијић успела је три секунде пре краја да "закуца" лопту у гол противника и донесе важан реми нашем тиму, којим Србија остаје на водећој позицији због боље гол-разлике од Немачке.

6. Кина 3 0 0 3 57:114 0

Парови 4. кола (среда, 6. децембар): Камерун - Јужна Кореја (12.00), Холандија - Србиија (15.30), Кина - Немачка (18.00).

Ако буду прве у својој групи, српске рукометашице ће у осмини финала на четвртопласирану селекцију Групе Ц. То је тренутно Данска, а стање у тој групи је: Русија 6 бодова, Бразил 3, Јапан 3, Данска 2, Црна Гора 2, Тунис 0, с тим да Данска и Тунис играју свом меч 3. кола од 20.30.

Извор: Б92/мондо.рс