ПЛ БиХ: Жељо покорио ''Пецару'', Раднику само бод!

Аџемове "бебе" опет покориле "Пецару"! Након успјеха у Купу БиХ, Жељезничар и у Премијер лиги БиХ славио на гостовању Широком Бријегу.

Фудбал 03.12.2017 | 21:00
Жељезничар носи три велика бода из Херцеговине!

У дербију 17. кола Премијер лиге БиХ, сарајевски "плави" као гости савладали су Широки Бријег 2:1 (1:1) и преузели лидерску позицију на табели.

Након побједе у првом мечу четвртфинала Купа БиХ прије три дана, коју је донио омладинац Ален Шабанаџовић, Жељезничар је још једном славио на "Пецари" голом у самом финишу, и то преко младог Дениса Жерића.

Већ у раној фази меча публика је видјела два поготка.

Само што је почео сусрет, тачније у трећем минуту, домаћи су повели голом Луке Менала, да би изједначење Сарајлијама донио Саша Кајкут у 15. минуту.

По изузетно тешком терену за игру, обје екипе показале су зашту су у врху бх. фудбала, па је осим два гола виђено и неколико изузетно добрих прилика.

У наставку је домаћин био бољи. Пријетили су Широкобријежани, а најближи поготку у 64. минуту били су Менало и Бегоња, који су два пута погодили оквир гола у једном нападу.

Гости су се више оријентисали на одбрану свог гола, како би избјегли пораз на изузетно тешком гостовању, гдје су ријетко када имали успјеха. Ипак, у финишу су постигли побједоносни гол.

Жерић је у 87. минуту замијенио Асима Зеца, а пет минута касније осигурао је велико славље гостима, након брзог контранапада.

Након 17. кола корак Жељезничар је лидер, са реалним шансама да зимску паузу дочека на челу табеле, с обзиром да у посљедњем јесењем колу на "Грбавици" дочекује Радник.

ШИРОКИ БРИЈЕГ - ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:2 (1:1)

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Билобрк, Матић, Баришић, Барабан (83. Вагнер), Ћорлука, Менало, Лончар (77. Иванковић), Бегоња, Бралић, Никић (46. Кожул), Марковић. Тренер: Горан Саблић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кјосевски, Кајкут (73. Рамовић), Граовац, Зец (87. Жерић), Благојевић, Станић, Закарић, Шабанаџовић (65. Хајдаревић), Османковић, Пројић, Убипарип. Тренер: Адмир Аџем.