Законски ријешити статус професора
Студентски парламент Универзитета у Источном Сарајеву закључио је да је неопходно хитно приступити рјешавању питања статуса наставника запослених на том универзитету који имају засновани радни однос и на другим универзитетима и институцијама изван Републике Српске.
Република Српска 01.12.2017 | 13:38
Двојни радни односи представљају вишегодишњи проблем када је ријеч о редовности и квалитету одржавања наставе и доступности професора у раду са студентима.
Огромни трошкови ангажмана професора који за свој рад добијају више плата доводе до финансијског исцрпљивања универзитета, а с друге стране, спречавају и онемогућавају запослење домаћих кадрова и развој универзитета.
"У вези са тим сматрамо да би регулисање ових питања универзитетима донијело вишемилионску уштеду и истовремено омогућило несметано функционисање универзитета и запослење већег броја домаћих младих кадрова", наводи се у саопштењу.
С обзиром на то да су на Универзитету у Источном Сарајеву покренуте активности с циљем рјешавања радно-правног статуса свих наставника у двојном радном односу, Унија студената Републике Српске и Студентски парламент дају пуну подршку и очекују конкретне резултате у најскорије вријеме.
"Молимо све надлежне органе да у оквиру својих надлежности помогну рјешавању овог јако важног питања за статус високог образовања", наводи се у саопштењу.
Коментари / 8
Оставите коментарМа
01.12.2017 14:40Треба им.Та интектуалана зједница се годинама продаје за ситне бенефите Додика и црвене бољументе,све ово сто им се десава је мало ста су заслузили не бранеци струку и праксу,то је најбоље приказано на последњем примјеру бањалуцког ректора,како су га поставили тако су га и отјерали,под стором!Назалост.Ниједан профеоср са економије се не огласи око ревизора,сто њима није јасно,ма јок,цекају да их Додик зовне на пиво под сатор и да их потроси као и ове до сада.
ОДГОВОРИТЕБраво
01.12.2017 14:41Јос да додам око струцности Скрбица и Цераница.
ОДГОВОРИТЕМедицински Факултет ФОЧА
01.12.2017 15:54Па овде код нас Ненезић држи радиологију као да је цртани филм.Све му одраде болесни асистенти,не знаш на чему си пао пошто не дају у увид тестове.Мораш писати декану да он одобри и онда не смијеш изаћи 2 рока на испит.Каже тако и у Подгорици.Поред толико наших професора ми доводимо чупавог да нам продаје м**а за бубреге.Покојни ПРОФЕСОР СТАРОВИЋ се окреће у гробу због оваквих ликова....
ОДГОВОРИТЕРе Студенту Из Фоце
02.12.2017 10:34Ти да несто знас и да си добар дјак био , а и да заиста несто из медицине хоцес да науцис уписао би се на Медицински факултет Београд или Нови сад, а не тамо гдје се уписује онај ко није могао на друго мјесто и децица из Фоце. Да није гостујуцих професора тај факултет би се одавно угасио. Тај факултет посље 24 године постојања нема сопственог професора из: анатомије, хистологије, патофизиологије,интерне медицине, судске медицине, офталмологије, дерматовенетологије итд.итд...Цути и поклопи се
студент
15.01.2018 13:13Драги колега, као будуци медицински радник требао би његовати пристојност и гајити непотцјењивацки став. Медицински факултет у Фоци има струцњаке и из РС И БиХ уз наравно и гостујуце професоре. Знање није одраз сједиста Факултета него рада, уцења и хтјења да се несто постигне. Угледај се на насег др Ерица.
Ја
02.12.2017 13:17Све факултете који немају кадар, логицно , треба затворити.
ОДГОВОРИТЕЉубицица
02.12.2017 16:35Заборавили сте да су највеца имена која су икада сједила за катедром овог факултета, а вјероватно и која це икад уци у његове присторије, управо велицина клаибра професора Стојановиц, Скулица, Креце професори којима је матицни факултет на другом универзитету, а да су предавања у Истоцном Сарајеву дрзали не примарно због финансијских и лицних бенефиција, вец из разлога јер је факултету у настанку требала кадровска подрска. Уостом, нису професори дрзавни циновници да их везете за радна мјеста. Проблем је у мотивима због којих су поједини професори доведени на овај факултет, не у томе сто предају на висе њих.
ОДГОВОРИТЕстуденткиња
15.01.2018 13:09да велицина јесу али се не уци од имена него од предавања која су дрзали врло ријетко или никако а плату узимали