ФРА: Амијен спасао част гостију!

Лил и Бијелса опет упали у канал! Други узастопни пораз екипе са севера Француске.  Суботње мечеве 14. кола Лиге 1 обележиле су сјајне партије домаћих тимова, док је част гостију спасао Амијен.

Фудбал 26.11.2017 | 10:15
У првом мечеу дана, Рен је уз два поготка Вахбија Казрија поразио Нант Клаудија Ранијерија 2:1 (0:0), док су најубедљивији били Монпеље против Лила 3:0 (3:0), односно Троа над Анжером – 3:0 (1:0).

Дижон је до новог тријумфа стигао савладавши Тулуз 3:1 (1:0), а гости већ у петом минуту промашили пенал, минималац Каену над Бордоом донео је Иван Сантини, док је Амијен једини славио као гост у Мецу 2:0 (1:0), за који није играо капитен Милан Бишевац.

У петак смо видели смо реми Сент Етјена и Стразбура, а за недељу је заказан велики дерби у Кнежевини, где ће Монако од 21 час дочекати Пари Сен Жермен, док је од 15.00 на програму дуел Нице и Олимпика из Лиона.

Таман када је деловало да би Лил и Марсело Бијелса могли да ухвате прави ритам, реалност их је демантовала. Екипа коју води популарни Лудак поражена је убедљиво на гостовању Монпељеу са 3:0 у утакмици 14. кола Лиге 1.

Бијелсиним изабраницима то је био други узастопни пораз и сада су опет на претпоследњој позицији на табели.

Да ствар буде гора, сва три гола Монпеље је постигао у првом полувремену и просто је почистио ривала са терена.

Већ у четвртом минуту Жером Русијон је довео у Монпеље у вођство, у 26. минуту Ђовани Сио је дуплирао предност, а трећи гол дао је Казимир Нинга пет минута касније.

Фудбалери Каена продубили су кризу у Бордоу пошто су на свом терену савладали Жирондинце са 1:0. То је гостима била седма узастопна утакмица без победе у Лиги 1.

Једини погодак на утакмици постигао је хрватски нападач Иван Сантини у 23. минуту.

Капитен младе репрезентације Србије Вукашин Јовановић одиграо је свих 90 минута за Бордо, док је Милан Гајић провео меч на клупи за резервне играче.

Екипа Меца је остала закуцана за дно табеле, пошто је код куће изгубила од Амијена са 2:0, а голове су дали Конате и Зунгу.

ФРАНЦУСКА 1 - 14. коло:

Сент Етјен - Стразбур 2:2 (1:1)