Уникахин став: Играчи да сами изаберу!
Да ли желе у репрезентацију, казни неће бити! МОЗЗАРТ Спорту потврђено из клуба да неће бити санкција за оне који буду одлучили да играју за репрезентацију. . .
Кошарка 10.11.2017 | 20:15
Изјава Драгана Милосављевића да би српски репрезентативци могли да буду санкционисани уколико се одлуче да заиграју за Србију збунила је кошаркашку јавност, због чега смо потражили званични став клуба из Андалузије.
Из Малаге није стигло објашњење у форми изјаве, али после разговора са клупским званичницима, добили смо дозволу да изнесемо њихов став - Уникаха није дала српском трилингу, ни осталим репрезентативцима зелено светло да могу да играју за своје националне тимове, већ им је оставила могућност да сами одлуче шта желе. И, оно што је најважније од свега - клуб НЕЋЕ санкционисати, нити кажњавати оне који одлуче да бране боје своје земље.
Наиме, из Уникахе тврде да играчи сигурно неће моћи да се одазову репрезентативним обавезама у првој утакмици квалификација, због поклапања термина са Евролигом(Уникаха игра 24. новембра против ЦСКА у Малаги, истог дана Србија чека Аустрију у дворани Александар Николић прим. аут.), али да имају слободу да изаберу да ли желе да играју за своје националне саставе у другој утакмици.
Како нам је објашњено, Уникаха нема правну могућност да казни оне који желе да играју за репрезентације, а саму опцију санкционисања назвали су "апсурдном". Такође, речено нам је да нико не жели да буде у актуелној ситуацији.
Оно што нам је такође наглашено јесте да Уникаха разуме позицију у којој се налазе њени играчи који не желе да разочарају своју земљу и навијаче у домовини с једне, а ни клуб с друге стране.
Због тога им није забрањено да играју за националне тимове, а клуб не форсира своје играче да иду у домовину уколико то не желе.
Да резимирамо - Уникаха није пустила играче да наступају за репрезентације у предстојећим квалификацијама, већ им оставља могућност да сами бирају. Никаквих казни, ни санкција, неће бити.
Надамо се да ћемо видети српску тројку у Београду крајем месеца.
Извор: моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар