ЕК: Локомотива као Звезда - тројкама ''убила'' Партизан!

Кошаркаши Партизана поражени су од Локомотиве Кубањ 93:83 у Пиониру, у неизвесној завршници петог кола Еврокупа.  Партизан само до часног пораза! Локомотива сачувала стопроцентан учинак у Ц групи Еврокупа, црно-бели половином групне фазе на 1-4.

Кошарка 08.11.2017 | 22:00
ЕК: Локомотива као Звезда - тројкама ''убила'' Партизан!
Храбри Партизан пао на крају: Локомотива је перфектна! Црно-бели претрпели четврти пораз у петом колу Еврокупа - 83:93.

Српски тим је за разлику од претходних мечева "затегао" одбрану, мада је и даље проблем био офанзивни скок противника, који је био изузетно расположен у шуту за три поена (12/28).

Црно-бели су одиграли једну од бољих утакмица у такмичењу ове сезоне, одлично почели и стекли 11 поена предности у првом периоду, али је Локомотива тројкама преокренула на 41:39 на полувремену.

Уследила је резултатска "клацкалица" у трећем периоду, али гости на прелазу између две четвртине праве нову разлику која је средином последњег квартала достигла максималних +12.

Међутим, Партизан се поенима Семјуелса и тројкама Милера и Маринковића враћа у меч и три минута пре краја долази у прилику да приђе на кош заостатка (74:78). Кључни напад на мечу не користи Вилијамс-Гос, након чега Руси погађају три тројке у низу и беже на недостижних 87:77.

Најбољи у редовима српског великана био је Најџел Вилијамс-Гос са 18 поеа уз седам асистенција, дабл-дабл је забележио Самардо Семјуелс са 17 поена и 11 скокова, 17 поена је убацио и Патрик Милер, док је 13 додао Вања Маринковић.

С друге стране, незаустављив је био Џо Регланд са 23 поена и пет асистенција, а сјајно га је пратио Димитри Кулагин са 17 поена, шест проигравања и четири скока.

Двоцифрен учинак у руском тиму имали су још Тревор Лејси са 13 поена и шест ухваћених лопти, Брајан Кволи са 12, те Рајан Брекхоф и Павел Антипов са по десет поена.

Партизан је поражен четврти пут у Групи Ц, док је Локомотива лидер са максималним учинком у првих пет кола. У следећем црно-бели дочекују Албу 14. новембра, док Локомотива чека Лимож дан касније.

Партизан је изгубио од Локомотиве Кубан са 83:93 у петом колу Ц групе Еврокупа, али црно-бели су одиграли релативно добру утакмицу. Пораз никада не може да донесе задовољство, али чињеница је да су црно-бели били у игри до самог финиша и то против екипе која слови за главног фаворита за освајање Еврокупа.

Одбрана је била за нијансу боља, поготово ако се узме у обзир да на терену није било повређених Новице Величковића и Марка Чакаревића, односно да је Патрик Милер играо "ровит".

Нема дилеме да је Локомотива квалитетнија екипа, али овај меч би заиста могао да буде добра школа за црно-беле. Ово је четврти пораз за Партизан у Еврокупу чиме су знатно смањене шансе београдске екипе да се нађе у другој фази такмичења. Мада то и није био циљ.

Остаће жал у табору црно-белих јер су имали и двоцифрену предност у првом полувремену, борбеност је била на висини задатка, али исхитрене реакције у одбрани и у нападу и даље остају озбиљна бољка овог тима Партизана који би свакако требало да буде јачи у наредном периоду.

У лудој завршници у којој су Партизан у игру вратили Вилијамс Гос и Милер, као и публика френетичним навијањем, Локомотива је ипак имала јаче живце. Тројка Кулагина два минута пре краја, а онда и погодак Рагланга за плус 10 дефинитивно питање победника. 

Серијом од 9:0 у завршници треће деонице кошаркаши Локомотиве су дошли у ситуацију да потпуно контролишу утакмицу која је деловала да је на једну лопту. И отприлике је то био и преломни период, јер је после тога Партизан константно јурио резултат и у тој трци Локомотива је демонстрирала и већи квалитет и веће искуство.

Тревор Лејси био је човек који је вукао све конце у игри Локомотиве када се ломио резултат. Погодио је сваки битан шут у тим тренуцима и одбрана Партизана дефинитивно је пала на том задатку.

Партизан је са знатно више енергије отворио утакмицу него што је то био случај пре пар дана у дербију. А занимљиво, најборбенији у стартној петорци био је Страхиња Гавриловићкоји до ове сезоне није ни играо европске утакмице.

Ишао је јако, "у месо" и без компромиса против гостујућих интернационалаца, а његов пример следили су и Најџел Вилијамс Гос, односно Самардо Семјуелс. Центар са Јамајке још једном је потврдио да се заиста храни енергијом са трибина.

И овај пут није превише форсирао, купио је у првој четвртини лопте под оба коша и показао да ће ипак представљати озбиљно појачање у рекету колико год на моменте деловало да је прилично лежеран.

Добар приступ донео је црно-белима веома рано, средином прве деонице, 11 поена предности. Ипак, како је време одмицало, тако су гости почели да хватају прикључак. Разиграли су се Кулагин, Антипов и Рагланд, па је тим из Краснодара пришао на прихватљивих минус три.

Када су у финишу првог полувремена зауставили Вилијамс Госа, гости су и направили преокрет и са минималном предношћу отишли на велики одмор. У тим тренуцима видело се колико црно-белима недостаје тандем искусних играча као што су Величковић и Чакаревић.

У наредном колу Партизан је домаћин берлинској Алби.

ЕВРОКУП, ПЕТО КОЛО ГРУПА Ц

Партизан – Локомотива Кубан 83:93
(24:21, 15:20, 18:22, 26:30)

Дворана: „Александар Николић”
Гледалаца: 4.100.
Судије: Спирос Гконтас (Грчка), Карлос Кортез (Шпанија) и Микеле Роси (Италија).

ПАРТИЗАН: Милер 15, Вилијамс-Гос 18, Тадић, Аранитовић, Јовановић, Маринковић 13, Томић, Пецарски 5, Гавриловић 5, Андрић 3, Семјуелс 17, Шалић 5. Тренер: Мирослав Николић.

ЛОКОМОТИВА: Колинс 6, Антипов 10, Регланд 23, Бабурин, Лејси 13, Ивлев 2, Илницкиј, Хвостов, Елегар, Кулагин 17, Овале 12, Брокхоф 10. Тренер: Саша Обрадовић.

Извор: моззартспорт/Б92

Коментари / 0

Оставите коментар