Планинарење је стил живота
Већина људи за планинарење мисли да је то само одлазак у планину и да је циљ "освајање" још једног врха. Међутим, сваки озбиљан љубитељ природе зна да је то у ствари стил живота. Планинарско еколошко друштво “Мајевица” је друштво са дугогодишњом традицијом, а у својим редовима имају од рекреативаца до професионалаца, све старосне групе и кажу отворени су за све људе са позитивном енергијом и здравим погледом на живот.
Република Српска 08.11.2017 | 16:25
"Тренутно имамо око 80 активних чланова. Јако се лијепо дружимо. Општина Угљевик нам је уступила просторије дома у Горњој Трнови који смо адаптирали и има значајне смјештајне капацитете и два мокра чвора, тако да је потпуно функционалан. Радо примамо нове чланове и дободошли су сви који воле природу", каже Милојко Тодоровић, предсједник овог друштва.

Стазе које користе чланови планинарског друштва доступне су свима који воле природу, који желе да шетају, да се рекреирају и да потпуно овим хобијем препороде живот. Ови планинари су активни током читаве године, активни су чланови планинарских акција у региону, а сваке недјеље друже се и радо прихватају нове госте.Људи могу имати различите мотиве за планинарење. Неки од њих су дружење, здрав начин живота, побољшање кондиције, изазов, истраживање, фотографија, али је свима заједничка љубав према природи.
Планинарење није такмичење и не тражи доказивање властитих снага. Темељи се на заједништву, помагању и љубави према природи.
БН телевизија
Коментари / 2
Оставите коментарРеал Мадрид
08.11.2017 15:54Нису требали силазити с планине у град. Требали су остати горе, дрзати стоку и планинарити сваки дан.
ОДГОВОРИТЕРее
08.11.2017 18:55На основу коментара закљуцујем да би висе вама прилицило да зивите на планини.