Богдановић све бољи, Јокић и Бјелица посустали!

Богдан Богдановић наставио је да пружа све боље партије у НБА, док су Никола Јокић и Немања Бјелица нападачки мало посустали у ноћи између суботе и недеље.

Кошарка 05.11.2017 | 11:00
Богдановић је у поразу свог Сакрамента од Детроита резултатом 108:99 на терену провео скоро 27 минута и за то време постигао 14 поена (6-7 из игре, 2-2 за три), уз по један скок, асистенцију и четири изгубљене лопте.

Српски бек био је један од најбољих играча у редовима Кингса, али то није било довољно да се избегне осми пораз у деветој утакмици.

Најбољи код Кингса био је Зек Рендолфс са 19 поена и по 4 ухваћене лопте и успешна додавања, док је на другој страни доминирао Андре Драмонд са снажним дабл-даблом (16п и 19 ск). Ејвери Бредли био је најефикаснији са 24, четири више од Хериса.

Бобан Марјановић поново није играо.

Голден Стејт је добиош трећу четвртину против Денвера са 43:21 и дефинитивно преломили дуел (127:108), а Никола Јокић је добио много мању минутажу него иначе – одиграо је само 19 поена и за то време постигао 8 поена, ухватио 7 скокова и поделио 3 асистенције.

У тиму Вориорса најбољи је био Кевин Дурант са 25 поена и по 7 скокова и астенција, а следили су га Стеф Кари са 22 поена (5-10 за три) и 11 асистенција, као и Дрејмонд Грин са 15 поена, 7 ухваћених лопти и 8 додавања.

Код Нагетса се једино истакао Вил Бартон – 21 поен, 8 скокова и 5 асистенција.

Баш као Јокић, и Немања Бјелица није провео много времена на паркету у победи Минесоте над Даласом резултатом 112:99. Тибодо му је дао само 15 минута и он је за то време убацио 6 поена (2-2 за три), ухватио 4 лопте и дописао 2 асистенције.

Тимбервулвсе је предводио невероватни Карл-Ентони Таунс са дабл-даблом (31 поен и 12 скокова), Вигинс је додао 23, док су Таж Гибсон (12 поена и 10 скокова) и Џеф Тиг (11 поена и 10 асистенција), такође били двоцифрени у две категорије.

Њу Орлеанс Пеликанси славили су, после продужетака, против Чикаго Булса резултатом 96:90. У победничком тиму двојица играча су забележили дабл-дабл учинак. Ентони Дејвис је постигао 27 поена и 16 скокова, док је Демаркус Казинс постигао 25 поена, забележио 11 скокова и четири асистенције.

Џастин Холидеј је са 18 поена, девет скокова и једном асистенцијом био најбољи у тиму Булса.