Леринцова реплика: Не, Јаја Туре ми није био замјена!
Јер ја за Металург нисам ни играо! Јак аргумент, нема шта. . .
Фудбал 06.11.2017 | 19:00
Највише од свих изненадио се сам Леринц због кога је, према речима Сељука, и Јаја Туре - тада додуше 19-годишњи Јаја Туре - морао да седи на клупи украјинског Металурга.
Враћамо се на зимске припреме у сезони 2004/2005.
Леринц строго демантује да се тако нешто догодило.
"Стигао сам у Металург из Доњецка као слободан играч, на потпис уговора без пробе, то морам да истакнем. Имао сам завидан ЦВ из Црвене звезде, где сам одиграо троцифрени број утакмица и освојио четири трофеја. Од тога, три са тренером Муслином. У Металург сам, дакле, дошао без обештећења. Ту долазимо до највеће лажи менаџера Дмитрија Сељука, који је изјавио да је Муслину било важно да ја будем у тиму. То је апсурдно, пошто ја на званичној утакмици нисам одиграо ни минут за Металург, а наводно сам имао протекцију код ‚'свог тренера'", присећа се Леринц, који се сам јавио МОЗЗАРТ Спорту како би рашчистио нејасноће.
Присећа се и да је неколико недеља после Муслинове смене и он сам отишао. Пролећни део сезоне је већ почео, прошло је неколико кола, а у колони "минути" крај Леринцовог имена и даље је била - нула.
"Тако да, никад се није десило да је Јаја Туре седео на клупи, а Лео Леринц био у тиму. Пошто немам ниједан наступ за Металург. Замислите, ја, Муслинов пулен?! Да будем сасвим јасан, не би ми било испод части да будем резерва било ком саиграчу уколико је то у интересу тима, а камоли великом зналцу као што је Јаја Туре. Али ово желим да кажем је то - цела истина. Сви који смо у врхунском спорту, знамо да терен не трпи лажи и преваре", закључио је Леринц.
Извор: моззартспорт

Коментари / 0
Оставите коментар