Париз: Крајиновић на Изнера, Американац избацио Дел Потра!

Филип Крајиновић играће у полуфиналу Мастерса у Паризу против Џона Изнера, који је после три сета победио Хуана Мартина Дел Потра – 6:4, 6;7, 6:4.

Тенис 03.11.2017 | 17:30
Српском тенисеру раније у току дана Рафаел Надал предао је меч без борбе, пошто Шпанац због повреде колена није могао на терен.

Крајиновић је потомо чекао ривала у полуфиналу и то ће бити Американац који је после два сата и 12 минута игре савладао Американца.

Виђена је велика борба двојице тенисера, а Изнер је наставио са сјајним партијама ове јесени, док је овим поразом Дел Потро изгубио сваку шансу за Завршни турнир.

Пресудни моменат у трећем сету десио се у трећем гему када је Аргентинцу пала концетрација, што је Изнер искористио и направио брејк.

До краја сета Американа је држао свој сервис и тако заказао дуел са Филипом Крајиновићем. Познат је први полуфинални пар, док ће се у другом састати бољи из дуела Бенето-Чилић, Вердаско-Сок.

Крајиновић ће годину завршити у Топ 50 на АТП листи, а почео ју је као 254!