ЕК: Обрадовићева Локомотива одиграла за Партизан!

Локомотива из Кубања победила је пред домаћом публиком Билбао са 102:86 у четвртом колу групе Ц Еврокупа.  Локомотива се захуктала! Тим Саше Обрадовића демонстрирао силу у 4. колу Еврокупа.  Билбао прегазила Обрадовићева Локомотива - стотком! Лијеткабелис изненадио Галатасарај, Тофашу припала драма против Асвела.  Салетов Бајерн силан у "Морачи", Галата очајна! Екипа Бајерна из Михена славила је на гостовању у Подгорици против Будућности са 76:60 у чевртом колу групе Б Еврокупа.  Вратио се Симон, Зенит победио! Рајан Томпсон одиграо меч каријере, али узалуд! Тим из Санкт Петербурга стигао до победе у Улму - 95:93.  Алба славила против Ритаса, по мери Партизана! Екипа Албе из Берлина победила је пред домаћом публиком Лијетувос Ритас са у четвртом колу групе Ц Еврокупа.

Кошарка 01.11.2017 | 21:10
Изабраници Саше Обрадовића у другој четвртини решили су меч, пошто су овај део меча добили са 29:16.

Билбао у наставку није успео да се опорави, па је тако остао на само једном тријумфу, као и Партизан, с тим што су црно-бели славили у Шпанији и налазе се испред њих на табели.

Локомотиву је до победе предводио сјајни Тревор Лејси који је меч завршио са 20 поена, седама асистенција, три скока и три украдене лопте. Одлични су били и Рајан Брокоф са 16 поена и шест скокова, као и Фран Елегар са учинком од 10 поена и девет скокова.

У пораженом саставу Џонатан Табу је убацио 24 поена, док је потенцијални репрезентативац Србије Дејан Тодоровић постигао 11 поена.

Локомотива Кубањ наставила је успешан низ у Еврокупу.

Тим из Краснодара славио је у четвртом колу. На свом терену су победили Билбао убедљивим резултатом 102:86 (26:24, 29:16, 25:26, 22:20) и задржали стопостотан учинак у групи Ц у којој наступа и Партизан.

Тим Саше Обрадовића је на полувремену већ имао 15 поена вишка (55:40), након што су додали гас у другој четвртини у којој су постигли готово дупло више поена него гости (29:16).

Локомотива је у потпуности доминирала тереном. Брзо након тога отишли су и на "плус 20" (60:40), а средином последњег квартала стигли су и до максималних 22 поена разлике - 90:68, али су у финишу мало посустали.

Домаћине је предводио Тревор Лејси са 20 поена и седам асистенција, Аустралијанац Рајан Брекхоф убацио је 16 уз шест скокова, док је Франк Елегар дао велики допринос тријумфу са 10 поена и девет ухваћених лопти.

Код Билбаа најбољи је био Жонатан Табу са 24 поена.

Локомотива у наредном колу гостује у Београду, екипи Партизана, који је до сада остварио само једну победу, уз три пораза.

Четири утакмице - четири победе! Локомотива из Краснодара задржала је максимални учинак, пошто је на свом терену прегазила Билбао резултатом 102:86 (26:24, 29:16, 25:26, 22:20).

Локомотива је тако „играо“ и за Партизан, пошто се Парни ваљак и даље налази на граници пролаза у Топ 16 фазу. Мада, до краја групне фазе остало је још тачно шест рунди.

Салетов Бајерн силан у "Морачи", Галата очајна! Екипа Бајерна из Михена славила је на гостовању у Подгорици против Будућности са 76:60 у чевртом колу групе Б Еврокупа.

Изабраници Александра Ђорђевића одиграли су тимски веома добро, поготово у другој четвртини коју су добили са 23:11.

Од Срба, очекивано су играли Стефан Јовић и Милан Мачван, док је Владимир Лучић повређен и одсуствоваће са терена у наредном периоду.

Јовић је на терену провео 22 минута и за то време није успео да се упише у листу стрелаца. Он је такође имао три скока, асистенција и украдене лопте. Мачван је имао бољи кошгетерски учинак пошто је уписао 11 поена.

Најефикаснији био је Букер са 15 поена, Ђедобић је убацио 13, док је Маик Цирбес меч завршио 10. У екипи Александра Џикића, Кајл Лендри је убацио 15 поена, док је Кајл Гибсон имао 13.

Мечу пре овом претходио је дуел између Галатасраја и Лиеткабелиса. Домаћи кошаркаши поражени су пред домаћом публиком од литванског клуба са 73:78.

Турски клуб доживео је и четврти пораз у другом по рангу кошарком европском такмичењу.

Лиеткабелис су до победе предводили искусни Дарјус Лавринович са 18 поена и пет скокова, као и Летонац Жанис Пеинерс који је остварио учинак од 16 поена, 6ск, 6ас, и четири украдене лопте.

По свему виђеном на старту сезоне, турски клуб извршио је лошу селекцију у довођењу играча. Дахуан Самерс је био најефикаснији у пораженом саставу са 20 поена, 14 је убацио Скоти Хопсон, док је 12 убацио Хендрикс.

Кошаркаши Тофаша победили су у узбудљивој завршници француски Асвел са у четвртом колу групе Д.

Некадашњи репрезентативац Србије Иван Паунић меч је завршио са девет поена и два скока. Најефикаснији били су високи играчи, Рајмар Морган који је убацио 18 поена и ухватио 10 лопти, као и Џош Овенс који је постигао 16 уз три скока.

Вратио се Симон, Зенит победио! Рајан Томпсон одиграо меч каријере, али узалуд! Тим из Санкт Петербурга стигао до победе у Улму - 95:93.

Чекали су тренер Васили Карасев и кошаркаши Зенита да проради рука Марку Симоновићу, а српски репрезентативац је одиграо одлично баш онда када је баш требало. Зенит је славио на гостовању Улму резултатом 95:93 (25:22, 18:22, 31:21, 22:28) и тако стигао до друге победе у групној фази.

Симоновић је меч завршио са 17 кошева (6/12 из игре), а мада га шут за три поена није баш служио (1/6), погодио је последњи хитац, уједно и најважнији. И истим запечатио судбину Улму. На све то додао је пет скокова и шест изнуђених фаулова. Исти број поена имао је иСергеј Карасев, док је испред њих био Демонте Харпер са 23 поена (10/16 из игре).

Мада је Улм на полувремену однео минимално вођство, све се окренуло у трећем кварталу. Зенит је упао транс и стрпао 31 поен ривалу, што је не само довело до заокрета у резултату, већ и довољну залиху поена.

Улм је успео да се издигне и узврати ударац у последњем кварталу, али је Симоновићпоменутом тројком направио капиталну разлику, недостижну за домаћина. Улму није помогла ни партија каријере Рајана Томпсона и његових 28 поена (9/16 за два), чак ни осам ухваћених и две подељене лопте. Осим њега, Исак Фоту је убацио 18, а Треј Луис 17 поена. Од остатка екипе само је један играч имао више од пет кошева. Био је то Лук Харангоди са девет поена.

Алба славила против Ритаса, по мери Партизана! Екипа Албе из Берлина победила је пред домаћом публиком Лијетувос Ритас са у четвртом колу групе Ц Еврокупа.

Немци су одиграли по укусу за Партизан, с обзиром да је литвански клуб директни ривал београдском клубу за четврто место.

У утакмици пуној ритма и лепих потеза, домаћи кошаркаши успели су да у последњој четвртини погоде неке важне шутеве и тако обезбеде себи трећи тријумф.

Најбољи у берлинском клубу био је Пејтон Сива који је одиграо фантастичну партију. Некадашњи играч Детроита убацио 26 поена, поделио девет успешних додавања и ухватио четири лопте.

Добро су одиграли и остали играчи: Денис Клифорд је постигао 14 поена, Лук Сикам је имао дабл-дабл 10 поена, 10 скокова, док је Нилс Гифај остварио учинак од осам поена, пет скокова и четири асистенције.

У пораженом саставу Миндаугас Лукаускис је убацио 19, Лукас Маврокефалидис 18, односно Маринас Еходас 16.