"Играчи немају дилему, долазе Јовић, Мачван...!"
Јовица Антонић, помоћник селектора Србије Александра Ђорђевића, рекао је да жеља играча да наступају за Србију ни у једном тренутку није упитна.
Кошарка 02.11.2017 | 13:15
Помоћник селектора каже и да играчи немају дилему да ли ће играти за национални тим или не, као и да није њихово да било шта решавају јер нису они ти који су направили проблем.
"Селектор Ђорђевић је у комуникацији с играчима и нема дилеме да ли они хоће или неће да играју. Рецимо, Мирослав Радуљица долази из Кине јер они тамо имају квалифкације у то време. Остатак играча који играју Евролигу је доведен у ситуацију да проба да коментарише и чека реакцију, иако нису они ти који то могу да реше. Како ће Евролига то решити – не знам, али играци немају дилему да ли би играли или не. Ваљда ће се минимум-минимума нечега задовољити, када је у питању такмичење, фер плеј и интереси свих", истакао је Антонић.
Репрезентација Србије први меч квалификација за Мундобаскет 2019. године игра са Аустријом 24. новембра у Пиониру од 20 часова, док ће три дана касније дочекати Грузију, такође у хали Александар Николић и у истом термину.
"Пред нама је почетак квалификација за Светско првенствно у Кини. Први пут се играју овакве квалификације, по новом систему, а на нама је као Савезу да то одрадимо. Савез је спреман за то и биће на највишем нивоу. Мислим да је наша репрезентација направила велике резултате и безусловно заслужује подршку свих нас који треба да у што вецем броју испунимо халу. Надам се да ћемо против Аустрије и Грузије играти у најјаћем могућем саставу и да ћемо са максималним бројем победа окончати овај циклус", рекао је председник Кошаркашког савеза Србије Предраг Даниловић.
Осамнаесто Светско првенство биће одржано 2019. године у Кини, од 31. августа до 15. септембра, где ће Србија бранити сребро из Шпаније од пре три године.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар