Повећана казна за убиство
Кристина Јовковић (32) из Бањалуке осуђена је правоснажно на 14 година затвора за убиство свог бившег партнера Александра Мујчиновића Акија (44), почињено са 11 убода ножем у ноћи између 18. и 19. новембра прошле године у кући у бањалучкој Солунској улици.
Република Српска 30.10.2017 | 10:05
Јовковићева је, како стоји у оптужници по којој је проглашена кривом, бањалучког фотографа убила кухињским ножем укупне дужине 32 цм, и дужине оштрице 18 цм, којим га је, како је наведено, убола укупно 11 пута.
Повреде су, како се наводи, проузроковале масивно унутрашње искрварење, те је познати бањалучки фотограф, чија је смрт потресла бројне Бањалучане, подлегао убрзо након што је избоден.
Према овој, првостепеној пресуди, Јовковићева је, након убиства, покушала да сакрије злочин, па је два ћебета и једну плахту, натопљене младићевом крвљу, убацила у двије пластичне вреће у намјери да их баци.
"Када сама није успјела да сакрије извршење кривичног дјела, 20. новембра прошле године око поднева, позвала је своју мајку и њој саопштила да је убила Мујчиновића", наведено је у оптужници.
Извор: Независне новине
Коментари / 2
Оставите коментарУЗАС
30.10.2017 11:31За сва оваква убиства у Америци се добије дозивотна робија!
ОДГОВОРИТЕбоки
30.10.2017 15:09Тако је ДОЖИВОТНА БЕЗ МОГУЋНОСТИ ПОМИЛОВАЊА,тако се тако се поремећени ликови склањају из друштва.