ЕЛ: Нова симултанка Дончића, Васа Мицић 0/9!

"Краљевски клуб" остварио и четврту победу у Евролиги из исто толико утакмица. Слаба партија Васе Мицића.

Кошарка 26.10.2017 | 21:30
Реал Мадрид наставља да "меље".

"Краљевски клуб" доживео је пораз само у првом мечу сезоне у Суперкупу Шпаније против Гран Канарије, да би од тада заређали и девету победу, четврту у Евролиги, упркос повредама које их спречавају да играју у најјачем саставу.

Максималан учинак у Евролиги наставили су у Каунасу, рутинском победом над Жалигирсом: 87:66 (18:16, 22:15, 23:19, 24:16).

Најталентовнији европски кошаркаш је за прво полувреме упутио свега два шута и постигао четири поена, да би у трећој деоници "додао гас" и преломио меч у корист Реала.

Он је у трећем кварталу постигао чак 14 поена, а меч завршио са 28 постигнутих поена (5/7 за два, 4/6 за три и 6/6 са "пенала"), док је имао и девет скокова и четири асистенције за укупан индекс корисности 35!

По 12 поена дали су Ајон, Кампацо и Тејлор, док је квалитетно у првом полувремену одиграо и Руди Фернандез (7).

Српски "плеј" у дресу Жалгириса, Василије Мицић, блистао је пре три дана против Барселоне када је убацио 20 поена, али против Реал Мадрида није нашао своју игру, те је овај сусрет завршио без поена (0/9), а најефикаснији у редовима домаћина био је Кевин Пангос са 20 поена.

У наредном колу Реал дочекује Химки, а Жалгирис гостује ЦСКА Москви.