НБА: Сјајни Бјелица и Гордон, доминација Џејмса...

Фантастични Бјелица недовољан за победу! Српски кошаркаш Немања Бјелица одиграо је још једну сјајну партију у НБА, али то није било довољно за тријумф његове Минесоте против Индијане.  Тео повређен, нема асистенција, има празних места! У првој утакмици у којој Теодосић није наступио због повреде прекинут је низ распродатог капацитета "Стејплс центра" који је трајао од 31. јануара 2011. године.  Џејмс доминира и као плеј, нестварни Гордон! Кошаркаши Кливленда савладали су Чикаго резултатом 119:112 у утакмици у којој је поново доминирао Леброн Џејмс.

Кошарка 25.10.2017 | 11:30
Тимбервулвси су поражени од Пејсерса резултатом 130:107, а Бјелица је одиграо најбољи меч од почетка сезоне у најјачој лиги света – 18 поена (6-10 из игре, 4-8 за три).

Репрезентативац Србије је убацио оба слободна бацања, имао две асистенције и по један скок, украдену лопту и блокаду, за 25 минута на паркету.

Исти број поена имао је Џамал Крофорд који је додао и 9 асистенција, најефикаснији код домаћина очекивано је био Карл-Ентони Таунс са 28 поена и 7 ухваћених лопти, али је екипа Тома Тибодоа убедљиво поражена.

Иако је у другој четвртини убацила 41 поен и вратила егал после почетног вођства Пејсерса, Минесота је трећи период изгубила резултатом 37:23 и повратка није било.

Индијану је предводио Виктор Оладипо са 28 поена за исто толико минута на паркету, Дарен Колисон је остварио сјајан дабл-дабл (15 поена, 5 скокова и 16 асистенција), док је одличан био и хрватски репрезентативац Бојан Богдановић са 19 поена и 5 ухваћених лопти, уз шут из игре 9-12.

Минесота после четири меча има по две победе и пораза, па се налази на шестом месту Западне конференције, а Индијана је са истим учинком осма на Истоку.

Можда "Стејплс центар" није био распродат претходне ноћи први пут од 31. јануара 2011. године, што се поклопило са првом утакмицом у којој није наступио повређени "руки" Милош Теодосић (коинциденција, наравно), али су Лос Анђелес Клиперси наставили да побеђују и без њега.

Није Тео, него бејзбол...

У дворани је остало 280 празних места, а репортери из Лос Анђелеса то повезују са термином утакмице који се поклопио са почетком финала МЛБ, бејзбол лиге.

И то просечном разликом од 25,3 поена.

На месту где их је Јута Џез победила у драматичној, седмој утакмици плеј-оф серије прошлог пролећа, Клиперси су наставили лигашку доминацију над "џезерима" и убедљиво стигли до 19. победе у 21 дуелу – 102:84.

Блејк Грифин убацио је 22 поена уз шут 8/17, али и девет скокова, шест асистенција. На позицији плеја, уместо Теодосића, почео је Остин Риверс и не може се рећи да је показао креативност, с обзиром на то да је забележио две асистенције, али је погодио седам од 13 шутева и убацио 16 поена.

Деандре Џордан убацио је 11 поена уз 18 скокова, док је Патрик Беверли једини био при шуту и до 19 поена стигао уз 4/7 за три. Тренер Док Риверс тражио је од стаменог бека да помогне Риверсу у креацији што је довело до пет Беверлијевих асистенција, али и седам изгубљених лопти.

Донован Мичел био је најефикаснији у тиму Јуте са 19 поена (7/20 из игре), а пратио га је Руди Гобер са 12 поена, седам скокова и две асистенције.

Однос од 13 грешака на 21 асистенцију довољно упућује на то колико ће Теодосић недостајати Клиперсима, који су упркос томе остали у групи непоражених тимова на Западу. Отуда и не треба да чуде речи његових саиграча, који су признали да "нема ко да га замени".

Џез је био у мечу до уласка у последњих пет минута, када је домаћи тим "убацио у пету" и серијом 14:2 завршио меч.

‘Краљ’ је први пут после више од 12 година почео дуел на позицији плејмејкера, још од 3. фебруара 2005, али је показао да му то не представља никакав проблем.

Постигао је 34 поена (13-20 из игре, 4-6 за три, 4-5 пенали), уз 13 асистенија и 2 скока, па противнички играчи нису имали решења да га зауставе.

Пратио га је Кевин Лав такође са дабл-даблом (20 поена и 12 скокова), Грин је додао 16, док су по 11 убацили Двејн Вејд, Кајл Корвер и Џеј Краудер.

Код Булса се истакао Џастин Холидеј са 25 поена, а млади Лаури Марканен, који је експлодирао на недавно завршеном Евробаскету, меч је завршио са 19 поена и 8 ухваћених лопти.

Бостон се полако опоравља од лошег почетка сезоне и пеха који га је задесио када се тешко повредио Гордон Хејворд. Селтикси су забележили другу узастопну победу, овога пута над Њујорк Никсима, резултатом 110:89.

Све је било готово већ на полувремену, пошто су домаћи имали недостижних +21 и наставак је био чиста формалност. Браун је био најефикаснији са 23 поена, један мање је додао Татум, док је Кајри Ирвинг постигао 20 и имао 7 асистенција, а Ал Хорфорд је уписао по 12 поена и скокова.

Код Никса је доминантну партију одиграо Енес Кантер са 16 поена и чак 19 ухваћених лопти, Ли је убацио 13, док су Порзингис и Ернангомес додали по 12.

Бруклин Нетси недавно су савладали Орландо, али је Меџик сачекао дуел на свом паркету и успео да се реваншира у утакмици у којој је постигнуто 246 поена – 125:121. Кошгетерски обрачун припао је домаћину који је у четвртој четвртини надокнадио девет поена минуса и стигао до трећег тријумфа.

Партију каријере одиграо је Арон Гордон са 41 поеном (14-18 из игре, 5-5 за три, 8-10 пенали) и 14 скокова, а сјајно га је испратио Еван Фурније са 28 поена. Огастин је додао 19, по 12 су постигли Вучевић и Симонс, док је црногорском репрезентативцу скок фалио за дабл-дабл.

Дианђело Расел предводио је Бруклин са 29 поена и 5 скокова, Холис-Џеферсон је постигао 18, један више од Керола.

Њу Орлеанс Пеликанси нашли су се у великом проблему на старту меча са Портландом, пошто је Ентони Дејвис због повреде колена могао да напусти игру. Трејл Блејзерси су искористили недостатак најбољег противничког играча и славили резултатом 103:93.

Портланд је имао двоцифрену предност на крају прве четвртине, али се у последњих 12 минута ушло у егалу – ‘Пеликани’ су имали кош вишка. Тада је на сцену ступио Си Џеј Меколум, који је постигао 16 поена и на крају завршио утакмицу са укупно 23, уз 4 скока и 2 асистенције.

С друге стране, доминирао је Демаркус Казинс, али није могао сам – сусрет је завршио са 39 поена (12-23 из игре, 12-17 пенали), 13 ухваћених лопти и 3 успешна додавања.

Клиперси се полако навикавају на живот без Милоша Теодосића, који ће се вратити за неких два месеца, а добро су почели јер су савладали Јуту са 102:84. Екипа Дока Риверса је питање победника решила у трећој четвртини коју је добила 33:15, захваљујући изузетно расположеној нападачкој петорци.

Предводио је Блејк Грифин којем је један скок фалио за дабл-дабл (22п и 9ск), Патрик Беверли имао је три поена мање, док су двоцифрени још били Риверс (16), Галинари (14) и Џордан, који је уз 11 поена ухватио и 18 лопти.

Код Џезера се истакао Мичел са 19 поена, 12 је додао Гобер (7 скокова), а дабл-дабл је остварио Табо Сефолоша – 11 поена и 12 скокова.