ТУР: Тошић у 90+2. закуцао главом!

Нема предаје за Бешикташ, иако ће тешко опет до титуле! Истанбул Башакшехир био на прагу подвига на Водафон арени.

Фудбал 24.10.2017 | 15:30
Четири екипе из Истанбула, два велика дербија, а на крају иста мета - исто одстојање после деветог кола турске Суперлиге. Понајвише захваљујући Душку Тошићу. Репрезентативац Србије је у надокнади времена судара са Башакшехиром сачувао актуелном прваку бод и поссле 0:0 у сусрету Галатасараја и Фенербахчеа учинио да га нико, бар не још, не отпише из трке - 1:1.

Искусни штопер је у 92. минуту главом сјајно закуцао лопту у мрежу Волкана Бабачана, после корнера Португалца Кварежме и тако извадио Црне орлове са руба пропасти. Јер, да су и ово изгубили вероватно би остали и без титуле у раној фази првенства.

Галата је на плус девет.

Мало је недостајало да у дану кад је Дисциплинска комисија УЕФА казнила клуб 25.000 игра, јер је против Лајпцига нестало струје, Бешикташ доживи још један снажан ударац. Посебно што је резервиста Керим Фреј у 88. минуту наплатио бољу игру гостију и њихове претње из другог полувремена. Чинило се да је на помолу прва победа Истанбул Башакшехира у Бешикшташовом дому после седам година. Штавише, да је завршен низ од 31 утакмице црно-белих без пораза на свом терену.

Али... Није дозволио Душко Тошић. Још су Негредо и Тосун имали шансе за преокрет. Каква би то тек лудница била.

ТУРСКА 1 - 9. КОЛО: