Русија то дуго није видјела: Локомотива на 1. мјесту!

Пао Краснодар, у недељу велики дерби са Зенитом!

Фудбал 24.10.2017 | 15:15
Годинама је највећи ривал Зениту у трци за шампион ском круном био ЦСКА, међутим, изгледа да је ове сезоне то други московски великан - Локомотива. Популарни Железничари играју изнад свих очекивања, што су потврдили у последњем сусрету 14. кола, разоружавши на свом терену Краснодар - 2:0.

Одлука о победнику пала је средином првог дела, после лепог напада домаћина по левој страни. Акцију је повукао бек Љусов, одиграо за крилног везисту Мануела Фернандеса, потом је на петерцу вештину сланажеља показао Фарфан и на његову асистенцију реаговао је Алексеј Миранчук. Испоставило се да је то било довољно да гости поклекну, јер ни пре ни после тога ничим нису показали да су способни да запрете Локосима.

Тријумф је потврдио Мануел Фернандес пет минута пре краја.

Бодови су освојени, међутим, није баш све идеално за Локомотиву. Прекаљени везистаДмитриј Тарасов је у другом минуту надокнаде зарадио други жути картон, а како му је то четврта јавна опомена у сезони аутоматски неће моћи да игра у наредном колу. И то на гостовању Зениту.

Судар два првопласирана тима. Једва чекамо. Недеља, 14.30.

Свих 90 минута на позицији штопера за домаћина је одиграо српски интернационалацНемања Пејчиновић.