Завршни турнир: Халеп и Вознијацки убједљиве!

Прва тенисерка света Симона Халеп стартовала је победом на Завршном турниру у Сунгапуру, пошто је у оквиру 'Црвене' групе победила у два сета Каролин Гарсију.  Халепова прекинула златни низ Гарсије! Румунка у првом мечу на завршном WТА турниру у Сингапуру преслишала Францускињу са 6:4, 6:2.

Тенис 24.10.2017 | 09:15
Завршни турнир: Халеп и Вознијацки убједљиве!
Румунска играчица славила је са 6:4, 6:2, после 88 минута игре.

Француска тенисерка пружила је добар отпор Халеповој у првом сету, али је ипак попустила у завршници када је Симона успела да дође до брејка и вођства од 1:0.

У другом сету није се постављало питање победнице, па је прва тенисерка планете заслужено дошла до тријумфа.

Први женски ретект света, Симона Халеп успешно је започела такмичење на завршном турниру сезоне у Сингпуру, где се бори најбољих осам тенисерки.

Румунска звезда белог спорта је, после малих проблема у првом сету, у другом издоминирала протиов Францускиње Каролин Гарсије славивши са 6:4, 6:2. Халепова је тако прекинула невероватни низ Гарсије (барем што се женског тениса тиче) од 11 везаних тријумфа.

Убедљива на старту била је и Каролина Вознијацки која је Елини Свитолиној препустила само два гема, 6:2, 6:0.

Данкиња је била апсолутно доминантна, па је тако после само 60 минута игре дошла до победе.

Завршни турнир наставља се у уторак када су на програму утакмице другог кола Беле групе. Састају се Венус Вилијамс и Јелена Остапенко (13.30), као и Гарбиње Мугуруса и Каролина Плишкова (15.00).

WТА ФИнале игра се у затвореном на тврдој подлози за наградни фонд од чак 7.000.000 долара.

Извор: Б92/моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар