ИТА: "Магарци" завладали Вероном!

Серија А: Кјево наставио са одличним партијама! Фудбалери Кјева победили су Верону као домаћини са 3:2, у деветом колу италијанске Серије А.  Фудбалери Кјева резултатом 3:2 добили су "Дерби Дела Скала" и сада имају бољи скор од највећег ривала у дербијима Вероне.

Фудбал 22.10.2017 | 15:45
Верона је водила од шестог минута поготком Данијелеа Вердеа, а Кјево је изједначило до полувремена преко Роберта Инглезеа у 23. и 30.

Гости су у 40. остали са играчем мање, због другог жутог картона Бруна Зукулинија, али су ипак изједначили у 55. минуту голом Ђампаола Пацинија из пенала.

Ипак, победу Кјеву донео је Серђо Пелисије у 73. минуту.

Екипа Кјева је седма на табели са 15 бодова, док је Верона на 16. месту са шест.

Хелас Верона је повела 1:0, потом успела и да изједначи након преокрета Кјева, али на крају су "летећи магарци" успели да искористе играча више и дођу до тријумфа 3:2.

Првим тријумфом у градском дербију још од децембра 2014. Кјево је стигао до учинка до седам победа, док Хелас Верона има тријумф мање, а четири дербија завршена су без победника.

Градски ривали приредили су узбудљиву представу малобројној публици на Бентегодију која је видела пет голова, два једанаестерца, црвени картон, поништен погодак...  Солидно за матине термин недељом.

Већ у шестом минуту затресла се мрежа, када је Верде са 11 метара одбијену лопту послао у небрањени део мреже. Био је то први гол играча Роме који је на позајмици у Верони.

Кјево је потом запретио преко Бирсе, који главом шутира преко гола, а онда у 23. минуту стигао до изједначења поготком Инглезеа који је одлично скочио и главом послао лопте кроз ноге Андрадеу.

Само седам минута касније Кјево је потпуно преокренуо. Зукулини је оборио Хетемаија, а Инглезе са "беле тачке" постигао свој други гол на утакмици.

Поменути дефанзивац Вероне извукао се код једанаестерца без опомене, али је у 40. минуту ипак добио други жути картон, овог пута након много сумњивије ситуације.

Стигао је до лопте пре противника, али му је судија Абисо након прегледања видео снимка показао пут у свлачионицу, с чим се он тешко помирио.

Верона није одустајала од борбе против најљућег ривала и у 55. минуту стигла је до изједначења, након још једног једанаестерца. Искусни Ђампаоло Пацини преузео је одговорност и погодио за поравнање.

Уморни "гости", ипак нису успели да издрже до краја налете Кјева који је све чешће и опасније нападао.

Победоносни гол стигао је у 73. минуту, а постигао га је Пелисије са само два метра после асистенције Каћатореа.

До краја меча још једном се затресла мрежа Вероне, међутим, погодак резервисте Степинског четири минуте пре краја утакмице поништен је због офсајда.

Кјево после ове победе држи солидну седму позицију са освојених 15 бодова, док је Верона шеснаеста са шест бодова из девет мечева.

"ЛЕТЕЋИ МАГАРЦИ"

Иако је ово био тек 17 међусобни дуел, између Кјева и Хелас Вероне влада велики ривалитет. Занимљиво је да су фудбалерима Кјева надимак "летећи магарци" дали управо противнички навијачи. Навијачи Хелас Верони говорили су "Ако Кјево уђе у Серију А и магарци ће да лете". То се на крају и десило.