ПОР: Порто опет меље, страдао је Пасош!

Двоструки стрелац у победи од 6:1 био је Муса Марега!

Фудбал 22.10.2017 | 10:15
Порто се разбеснео и маленој Пасош Фереири испоставио цех за пораз против Лајпцига у Лиги шампиона пре четири дана. Змајеви су на свом терену прегазили ривала са 6:1 у мечу деветог кола португалске Примеире и сада имају пет бодова више од другопласираног Спортинга.

Вечерас је за игру посебно био расположен Муса Марега који је постигао оба гола. Почетак утакмице је био обећавајући, јер је у четвртом минуту Рикардо Переира довео Порто у вођство.

Радост домаћих навијача кратко је трајала јер је четири минута касније изједначио Велтон.Тај погодак као да је наљутио играче Порте и нису имали милости у наставку меча.

Фелипе је у 18. минуту донео Порту нову предност, а онда је на сцену ступио Марега. Головима у 25. и 33. минуту нападач из Малија је отворио Змајевима врата убедљиве победе.

У наставку утакмице пала су још два гола, а могло је и више да Порто није “повукао ручну”. Играо се 66. минут када је Хесус Корона дао пети гол за Порто, а какав би то био меч Змајева да се у стрелце не упише и Венсан Абубакар. И управо то је урадио у 72. минуту.

Није на голу Порта било Икера Касиљаса који је у петак избачен из тима због кршења дисциплине.

ПОРТУГАЛ 1 - 9. КОЛО