АБА: Будућност лагано против Меге

Будућност силна у 'Морачи', +20 против Меге! Кошаркаши Будућности победили су у Подгорици Мегу Бемакс резултатом 84:64 у петом колу АБА лиге.  Будућност ноћи на челу табеле! Подгоричани наставили успешну серију у АБА лиги и Еврокупу, а Мега само на моменте била равноправан противник.  Тројка од таблу за победу Морнара! Барани тријумфовали у Љубљани кошем Немање Врањеша уз звук сирене.

Кошарка 21.10.2017 | 20:45
Екипа Дејана Милојевића држала се у првих десет минута, да би изабраници Александра Џикића у другом кварталу поставили темпо и на одмор имали девет поена предности

У наставку меча расла је предност црногорског тима који су рутниски славили пред својим навијачима.

Најефикаснији у победничком саставу био је Немања Гордић са 17 поена, четири скока и две асистенције, а пратили су га Никола Ивановић са 16 и Петар Поповић са 11 поена.

У пораженом саставу истакао се Дилан Енис са 23 поена, док је једији двоцифрени био Влатко Чанчар.

Екипа Будућности забележила је трећу узастопну победу и са скором 4-1 се издвојила на челу табеле регионалног такмичења, испред Црвене звезде (3-1), која у недељу у Загребу игра дерби меч против Цедевите.

Подгоричани су на свом паркету рутински савладали Мега Бемаx - 84:64 (20:19, 22:14, 19:17, 23:14).

Мега први пут од почетка сезоне има негативан однос победа и пораза (2-3).

Најефикаснији у победничком тиму били су Немања Гордић са 17 и Никола Ивановић са 16 поена, док се код гостију издвојио канадски плејмејкер Дилан Енис са 23.

Са шутом из игре 30 одсто, тим Дејана Милојевића није ни могао да очекује бољи епилог.

Мега је после изједначене прве четвртине дозволила Будућности да почетком друге направи серију од 14:2 и поведе 34:21.

Гости из Србије у трећој деоници су заиграли боље, пришли на три-четири поена заостатка, али "плави" су одолели том налету и тројком Ивановића у самом финишу четвртине (61:50) почели поново да граде убедљиво вођство.

Тројка од таблу за победу Морнара! Барани тријумфовали у Љубљани кошем Немање Врањеша уз звук сирене.

Екипа Морнара направила је изненађење у суботу увече, победивши Олимпију у дворани "Тиволи" - 64:67 (20:18, 8:13, 12:14, 24:20)!

Роко Баџим је две секунде пре краја искористио само једно слободно бацање, изједначивши тако на 64:64. Када је продужетак већ био готово известан, Немања Врањеш је после тајм-аута погодио тројку од таблу између двојице чувара и донео Баранима важну победу.

Оба тима сада имају скор 2-3, а последњи на табели остао је Задар (1-3), који у понедељак гостује у Железнику.

Најбољи стрелци били су Џордан Морган са 21 поеном у домаћем тиму, односно Страхиња Мићовић са 19 у редовима Морнара. Урош Луковић убацио је 13, а "меч винер" Врањеш и плејмејкер Дерек Нидам по 12 поена.

МЗТ Скопље - Цибона 21.00

ТАБЕЛА: Будућност 4-1, Звезда 3-1, ФМП 2-2, Цедевита 2-2, Партизан 2-2, Цибона 2-2, Игокеа 2-2, МЗТ 2-2, Олимпија 2-3,  Мега 2-3, Морнар 2-3, Задар 1-3.

Извор: Б92/мондо.рс