БЛ: Петарда Бајера, Борусија испустила 2:0! И још...

Фудбалери Лајпцига и Бајера из Леверкузена остварили су победе, док је Борусија Дортмунд кикснула на другој узастопној утакмици, у 9. колу Бундеслиге.  Повратак Невена Суботића, али Дортмунд успорава! Невен Суботић поново у стартних 11 Борусије Дортмунд. Катастрофа Менхенгладбаха, Лајпциг сигуран у мечевима деветог кола Бундес лиге.  Вратио се Хајнкес, Бајерн стигао Борусију! Фудбалски клуб Бајерн пре само нешто више од недељу дана био је тешко рањени лав, а сада је поново највећи конкурент за титулу у Немачкој.  ХСВ успио – изгубио само 1:0 од Бајерна! Фудбалери ХСВ-а поражени су од шампиона Њемачке, али су избјегли уобичајени дебакл против Бавараца. Милер ушао па изашао.

Фудбал 21.10.2017 | 20:15
Борусија је после пораза у прошлом колу од Лајпцига одиграла нерешено у Франкфурту, иако је имала два гола вишка – 2:2.

''Милионери'' су после сат времена вводили головима Сахина у 19. и Филипа у 57. минуту и тада се чинило да ће успешно завршити посао, али се домаћи нису предавали.

Већ у 64. минуту је хрватски интернационалац Анте Ребић, после неколико опасних напада, изнудио најстрожу казну после контакта са голманом Романом Буркијем, коју је сигурно реализовао Алер.

Само четири минута касније домаћин је изједначио – српски репрезентативац Мијат Гаћиновић упослио је Волфа, овај бежи чуварима и погађа супротни угао.

Имали су гости прилику да извуку бодове из Франкфурта, али је у последњем минуте Хасебе са линије скинуо лопту након шута Кагаве.

Борусија је овим ремијем задржала прво место на табели Бундеслиге са 20 бодова, једним више од Лајпцига, док је Ајнтрахт седми са 14.

Некадашњи репрезентативац Србије Невен Суботић одиграо је први меч у стартних 11 Борусије из Дортмунда након више од годину и по дана паузе. Тачније последњи пут стартер је био 17. марта 2015. године.

Тренер Борусије на мечу против Ајнтрахта није могао рачунати на шест играча: Сократиса, Шмелцера, Пишчека, Дурма и Гуериера, па су тако су Франкфурту штоперски тандем чинили Суботић и Вајгл и солидно су одрадили посао у утакмици без победника.

АЈНТРАХТ – БОРУСИЈА ДОРТМУНД 2:2

Гости су одично играли сат времена, имали су и вођство 2:0 головима Шахина и Филипа и чинило се да ће доћи до сигурне победе...

Ипак, домаћин је за само четири минута успео да дође до изједначења. Мијат Гаћиновић је био зачетник акције код првог гола када је Халер оборен у шеснаестерцу за пенал, који је касније искористио.

Изједначење домаћину и вредан бод обезбедио је Волф, својим првим голом у Бундес лиги .

Мијат Гаћиновић је оставио одличан утисак у екипи Ајнтрахта, а на другој страни српски штопер Невен Суботић одиграо је свих 90 минута.

Најубедљивији тријумф дана остварио је Бајер на гостовању Борусији Менхендглабаху – 5:1. Гости су губили од седмог минута голом Џонсона, али је Леверкузен у другом полувремену постигао чак пет погодака.

Бендер је изједначио на старту наставка, а онда су ‘Фармацеутима’ убедљив тријумф донели Бејли, Брант, Похјанпало и Воланд.

Екипа Лајпцига је у прошлом колу нанела први пораз Дортмунду у сезони, а је на свом терену савладала и екипу Штутгарта. Овај меч је завршен резултатом 1:0, а гол одлуке постигао је Сабицер у 23. минуту, на асистенцију Вернера.

Минималну победу, али у гостима против Аугсбурга остварио је и Хановер, резултатом 2:1. Домаћи су дуго водили голом Грегорича у 33. минуту, а онда у финишу меча потпуни преокрет у режији двоструког стрелца Фулкруга, који је погађао у 76. и 89. минуту.

Борусија Менхенгладбах је након првог полувремена имала вођство 1:0, али је на свом Борусија Парку доживјела праву бламажу. У другом полувремену ураган гостију, који су за 20 минута постигли ЧЕТИРИ ГОЛА.

До краја су постигли и пети за коначних Борусија М - Бајер 1:5.

До гостујуће победе после преокрета дошао је и Хановер, који је славио против Аугзбурга 2:1...

Лајпциг је забиежио минималну победу против Штутгарта и сада су на бод заостатка за Борусијом. Сабицер је био стрелац јединог гола на мечу.

Вратио се Хајнкес, Бајерн стигао Борусију! Фудбалски клуб Бајерн пре само нешто више од недељу дана био је тешко рањени лав, а сада је поново највећи конкурент за титулу у Немачкој.

Баварци су у деветом колу савладали Хамбургер СВ у гостима минималним резултатом (1:0) и изједначили се са дортмундском Борусијом – најзаслужнији за то је Јуп Хајнкес који се вратио на клупу, уместо Карла Анчелотија.

Гости су се у Хамбургу мучили током читавих 90 минута, иако су од 38. минута имали играча више, али су некако успели да остваре нови тријумф.

Везиста Јунг је тада добио директан црвени картон због преоштрог старта над Кигслијем Команом, којег је спречио да повуче контранапад. Ипак, играчи актуелног шампиона нису били превише конкретни у нападу, па је једини погодак на мечу постигао Квентин Толисо у 52. минуту.

Француски везиста је искористио асистенцију Томаса Милера и из непосредне близине савладао голмана Кристијана Матенију.

Хајнкесов тим је имао још неколико добрих прилика до краја, али је резултато остао непромењен.

Бајерн неће бити незадовољан јер је везао трећу узастопну победу, ако рачунамо и тријумф у Лиги шампиона, па сада има 20 бодова колико и Борусија, која је на првом месту јер има бољу гол разлику.

С друге стране, Хамбургер СВ је остао на 15. позицији са седам освојених бодова.

Српски репрезентативац Филип Костић у игру је ушао у 76. минуту уместо Хана.

Бајерн је искористио кикс Борусије Дортмунд и побједом 1:0 над ХСВ-ом стигао на диобу првог мјеста са „милионерима“.

Иако су уписали пораз, у Хамбургу могу да буду задовољни јер су доживјели минималан пораз од екипе која му је у претходних 10 утакмица забила 43 гола и препустила само бод и која је у суботу увече готово један сат играла  са играчем више.

ХСВ је у серији седам утакмица без побједе, од којих је чак шест пораза, али упркос томе нико пред овај меч није очекивао чудо.

Чланови управе, свјесни традиције која каже да су посљедњи пут побиједили Бајерн 2009. године, а у међувремену губили и по 8:0, 5:0, 9:2..., поручили су да не причају о тренеру, већ са њим, јасно ставивши до знања да пораз од Бајерна неће утицати на судбину Маркуса Гиздола.

Његова екипа одиграла је храбро и скупо продала кожу Бајерну који јесте био надмоћнији, јесте нападао нон стоп, чак и погађао стативе, али исто тако био далеко од врхунског, шампионског нивоа.

Успио је ХСВ да сачува своју мрежу у првом полувремену, а није га пореметило ни искључење Јунга, који је заслужено добио црвени картон након старта с леђа на Коману.

Ствари су се промијениле на терену почетком другог полувремена, када су се сви играчи преселили пред шеснаестерац домаћих.

Штопер ХСВ-а Пападолопус је успио у 48. минуту да изблокира добар шут Видала, међутим четири минуте касније његова одбрана је потпуно заказала. Практично три играча су промашила лопту након убацивања са лијеве стране, а она је стигла до Толисоа који постиже свој други гол у сезони!

Само минут касније мало је недостајало да ХСВ изједначи, међутим, Улрајх је одлично одбранио покушај Хана.

Јуп Хајнкес имаће шта да замјери својим играчима, посебно слабу реализацију, али осим слабе игре разлог за бригу њемачког стручњака је и повреда Томаса Милера, који је ушао на почетку другог полувремена Џејмса Родригеза, а већ у 55. морао своје мјесто да препусти Тијагу Алкантари.

Управо је Шпанац могао да повећа вођство домаћих у 71. минуту, али погодио је стативу, као и Толисо шест минута прије краја.

Српски репрезентативац Филип Костић одиграо је посљедњих петнаест минута, далеко више од Џошуе Кимиха, који је био актер помало чудне тактичке замисли Јупа Хајнкеса.

Универзалац Бајерна ушао је у игру практичнмо када је меч већ био завршен, дубоко у 93. минуту и на терену је провео читавих ДЕВЕТ СЕКУНДИ.

Побједом у Хамбургу Бајерн се сада са 20 освојених бодова изједначио на првом мјесту са Борусијом Дортмунд која је данас ремизирала са Ајнтрахтомк у Франкфурту.