ЕЛ: ОЛY славио у Пиреју, Штимац одличан у поразу Ефеса!

Кошаркаши Олимпијакоса савладали су Уникаху у другом колу Евролиге – 80:75.  Првенац Валенсије, Штимац одличан! Српски центар у поразу Ефеса забележио 22 поена и шест скокова.

Кошарка 20.10.2017 | 23:28
Екипа Јаниса Сферопулоса су пред својим навијачима уписали други тријумф, док су гости забележили први пораз.

Грци су боље отворили меч и после уводних десет минута игре имали двоцифрену предност 21:11, али су изабраници Ђоана Плазе боље одиграли у наставку и смањили дефицит на четири понена.

Међутим, клуб из Пиреја је у наставку меча преузео контролу и поново стекао двоцифрену предност. Слично као и у првих двадесет минута, гости из Малаге су приредили неизвесну завршницу, али је домаћин на крају одолео налетима противника и славио у Пиреју за другу победу у Евролиги.

Најефикаснији у победничком тиму био је Холис Томпсон са 15 поена, док је бивши играч Партизана Никола Милутинов уписао 12 поена уз пет скокова. Јоргос Принтезис је меч завршио са девет поена, као И Брајан Робертс.

У пораженом саставу истакао се српски репрезентативац Драган Милосављевић са 14 поена, уз пет скокова, као и Реј Мекалум, који је такође убацио 14 поена.

Добру партију забележио је још један бивши кошаркаш црно-белих из Београда Дејан Мусли, који је за 12 минута уписао 12 поена и седам ухваћених лопти. Са истим бројем поена меч је завршио И Џејмс Августин, док је наш Немања Недовић уписао четири скока и две асистенције.

Валенсија је у послендњем мечу другог кола Евролиге на свом паркету победила Анадолу Ефес са 78:71.

Турски тим је забележио други пораз,док су Шпанци уписали прву победу.

Домаћин је од самог страта био бољи,али се турски тим у финиши првог полувремена приближио противнику И на одмор смањио предност ривала на само два бода.

Међутим сјајном игром Састреа, који је у клучним тренуцима везао девет поена, домаћини су се вратлли, а Ефес није могао да дође до преокрета И до победе.

У победничком саставу истакао се Грин са 24 поена, док је Састре уписао 15.

На другој страин, истака се српски репрезентативац Владимир Штимац са 22 поена, шест скокова И четири асистенције, док је Меккалум додао 20.