ПЛ: Голчина Чадлија, Махрез ''Лисицама'' донио бод!

Фудбалери Лестер ситија и Вест Бромич Албиона ремијем 1:1 затворили су осмо коло енглеске Премијер лиге.

Фудбал 17.10.2017 | 09:00
Гости су водили на ’Кинг Пауер стадиону’, али је шампион од пре две сезоне успео да спасе бод преко Ријада Махреза.

Алжирац се у 80. минуту сјајно снашао у казненом простору гостију – грудима је прихватио спуштену лопту главом Ислама Слиманија, шутирао десном ногом и погодио доњи леви угао Мајхиловог гола.

Претходно је Насер Чадли у 63. минуту шокирао домаће навијаче феноменалним поготком из слободног ударца, који је чувар мреже Каспер Шмајхел могао само погледом да испрати.

’Лисице’ су биле опасније током читавог дуела, имале више шутева, али и даље имају само један тријумф у Премијер лиги, па се налазе на 18. месту са шест бодова, док је ВБА осам позиција изнад са 11 бодова.

Десило се и то, поново ради и голове постиже Ријад Махрез! Један од архитеката шампионске сезоне Лестера коначно је можда најавио излазак из играчке зоне сумрака. Његов први премијерлигашки гол после 6.маја, био је довољан Лисицама да избегну пораз у судару са Вест Бромвич Албионом.

Тешко да ће се таквит расплетом задовољити ученици Крега Шекспира, али... Морао је Лестер да се спашава и бори се за бод како би задржао главу изнад воде.

Обе екипе вечерашњи меч дочекале су у трагичној форми. Лестер је одавно у зони испадања, Вест Бромвич је био без премијерлигашког тријумфа од августа месеца. Дуел две екипе у минус фази није никако могао да произведе фудбалски плус. Много дуела, трке, тек понека шанса и Чадлијев сјај. Када је сјајни Белгијанац из слободног ударца затресао мрежу Каспера Шмајхела чинило се да ће екипа из Бирмингема изаћи из резултатске таме. Вест Бромвич је последњи пут победио у августу. На крају није успео да дође до целог плена вечерас.

Лестер је појачао притисак, ризиковао... И такав начин размишљања се исплатио Шекспиру. После рикошета у 80.минуту најбоље се снашао Ријад Махрез и погодио...

Лестер је био близу целог плена. Ипак, није успео да прекине црну серију.