АБА: Звезда опет промашила шут за побједу!

Каунас, па Железник: Звезда опет промашила победу! Црвено-бели изгубили од Будућности слично као од Жалгириса. Вечерас је одлучујућу тројку промашио Џејмс Фелдин.  Нема више непоражених, Будућност боља од Звезде! Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Железнику од Будућности у дербију четвртог кола АБА лиге са 79:75.  Олимпија у финишу "сломила" Мегу! Кошаркаши Олимпије из Љубљане победили су у гостима Мега Бемакс са 86:77(25:22, 23:24, 15:22, 23:9) у првој недељној утакмици четвртог кола АБА лиге.

Кошарка 15.10.2017 | 23:40
Кошаркашима Душана Алимпијевића се поновила завршница меча против Жалгириса Фелдин је имао отворен шут за победу Звезде у неизвесној завршници, промашио је и Будућност је потом само потврдила победу са линије пенала.

Најефикаснији је у обе екипе био Тејлор Рочести који је имао 23 поена уз одличан шут из игре 7/9, а иза линије 6.75 је био непогрешив 5/5. Рочести је имао и 4 скока и 7 асистенција.

У Звезди су се издвојили још и Фелдин са 14 поена и Лесор и Лазић са по 10.

Убедљиво најбољи у екипи Будућности је био Немања Гордић са 17 поена, који је водио свој тим до победе невероватном последњом четвртином у којој је тројком зауставио налет Звезде.

Свом учинку додао је и две асистенције. Поред њега, 13 кошева је убацио Гибсон, колико и Николић док је Баровић имао 10.

Звезда је у меч ушла боље захваљујући Џејмсу Фелдину. Он је погађао и споља и изнутра а Звезда је имала предност све до завршнице поентерски сиромашне прве четвртине коју је Будућност окончала у своју корист 17:16 поенима Николића са линије пенала.

Већ тада је било видно да у одбрани обе екипе има проблема са одбраном игре два на два и у одбрани пика.

Рочести је тада тројкама почео да вуче Звезду и ствара предност, али је и Гордић узвраћао када год је то требало његовој екипи. Полувреме тројком и слободним бацањима затварају Фелдин и Антић па су црвено-бели на паузу отишли са 34:30.

У трећој четвртини Звезда као да је нестала са паркета, а Будућност почиње да погађа све. Гибсон и Николић тројкама покрећу две серије од по осам односно десет поена које је "раздвојио" Јовановић тројком за Звезду. Подгоричани су имали и двоцифрену предност 50:40, на коју је Звезда одговорила серијом 7:0.

Подгоричка екипа је од половине треће деонице константно водила, а Рочести је тројком донео прикључак Звезди 52:50 пред улазак у последњу четвртину.

Резултатска клацкалица у првој половини тог дела игре и рапсодија у игри Немање Гордића вукли су Будућност ка неизвесној завршници. Рочести је током читавог меча био сјајан, али је онда једна његова изгубљена лопта омогућила Ивановићу контру и полагање за плус 4 на минут до краја.

Упркос томе, Звезда је имала шут за победу, а на 77:75 одлучујући шут је промашио Фелдин. Тако се у Железнику црвено-белима поновио сценарио као у Каунасу када је Рочести промашио тројку за победу.

У АБА лиги после четири кола више нема непоражених екипа, а Звезда са три победе и даље остаје на првом месту.

У Каунасу је промашио Тејлор Рочести, у Железнику Џејмс Фелдин.

Црвена звезда мтс изгубила је од Будућности у "јадранском дербију", па од вечерас управо са њом дели прво место табеле. Дакле - више нема непоражених у АБА лиги!

Немања Гордић маестрално је водио Подгоричане до "брејка" у Београду, "поништивши" одлично шутерско вече Тејлора Рочестија (6/6 за три, 23 поена) у утакмици у којој су црвено-бели поново имали шут за победу, који није ушао.

У финишу узбудљиве и на моменте конфузне завршнице, Џејмс Фелдин остао је пет секунди пре краја потпуно сам на страни, подигао се на шут за три - и промашио.

ЗВЕЗДА - БУДУЋНОСТ 75:79 (16:17, 18.13, 16:22, 25:27)

Екипа Душана Алимпијевића успела је у трећој четвртини да заустави налет екипе Александра Џикића (20:4), да поново поведе тројкама Бранка Лазића (55:54, па 70:69), али су већ разиграни гости имали спремне одговоре.

А, сваки је полазио од сјајног Гордића.

Залиха из 39. минута (70:74) испоставила се довољном за тријумф Будућности, упркос грешци Филипа Баровића и неспортском фаулу на Матијасу Лесору, који је вратио црвено-беле у живот (73:74). Будућност је у следећем нападу, у последњем минуту, поново повела "плус 4" тројком Кајла Гибсона (73:77), што је Фелдин поништио једном (75:77), али не и други пут, када је било најбитније.

Црвено-бели имали су прилику да прошлогодишњим учесницима плеј-офа (Будућност, Цедевита и Партизан) вечерас "побегну" на две победе, али нису успели, па ће се са скором 3-1 окренути мечу против Барселоне у петак, у оквиру 2. кола Евролиге.

Са друге стране, Џикић је као и прошле године нанео Звезди први пораз у АБА лиги и са низом од три победе заредом (Цибона, Ређо Емилија, Звезда) почеће припрему за 2. коло Еврокупа и утакмицу против Хапоела у Јерусалиму (уторак).

ЗВЕЗДА: Кешељ, Радичевић, Лазић 10 (2/3 за три), Лазаревић, Антић 3, Добрић 2, Фелдин 14 (2/7 за три), Јанковић 4, Рочести 23 (5/5 за три, 7 ас), Лесор 10, Јовановић, Бјелица 9 (6 ск).

БУДУЋНОСТ: Ивановић 9 (6 ас, 5 укр), Су. Шеховић, Баровић 10, Се. Шеховић, Старовлах 2, Гордић 17 (2/4 за три), Илић 7, Николић, Гибсон 13 (3/6 за три), Поповић, Лендри 8, Николић 13.

Олимпија у финишу "сломила" Мегу! Кошаркаши Олимпије из Љубљане победили су у гостима Мега Бемакс са 86:77(25:22, 23:24, 15:22, 23:9) у првој недељној утакмици четвртог кола АБА лиге.

Утакмица у хали Пинки у Сремској Митровици била је неизвесна од почетка до краја, екипе су се током сусрета често смењивале у вођству, да би Олимпија дуел преломила у последњих минут и по.

Олимпију је до победе предводио Џордан Морган "дабл-дабл" учинком од 20 поена и 11 скокова, док је Домен Лорбек додао 15.

У екипи Мега Бемакса најефикаснији био је Никола Ребић са 18 поена, док је Дилан Енис постигао 14.

Мега и Олимпија сада имају по две победе и пораза и налазе се на деоби другог места.

Игокеа - МЗТ (21.00)

Табела: Звезда 3-1, Будућност 3-1, Игокеа 2-1, ФМП 2-2, Цедевита 2-2, Мега 2-2, Партизан 2-2, Цибона 2-2, Олимпија 2-2, МЗТ 1-2, Задар 1-3, Морнар 1-3

Извор: Б92/мондо.рс