ЕЛ: Олимпијакос сигуран, Милутинов солидан

Басконија није имала шансе у Грчкој! Фуриозна завршница Макабија и сигурна победа Олимпијакоса.  Страшан је играч Пјер Џексон! Флерт са трипл-даблом и Бамберг на ђону! Одличан меч у Бросе Арени и победа Макабија.

Кошарка 12.10.2017 | 22:15
Лука Митровић са Бамбергом је 30 минута био у позицији да се бори за победу над Макабијем, а онда је у четвртој четвртини уследио "ватромет", у режији Пјера Џексона.

Од "плус четири" за Бамберг, до 71:88 на крају, Макаби је стигао добивши последњу деоницу чак са 33:12.

Американац који је прошле јесени кратко био у Цедевити, постигао је у том периоду 14 од својих 27 поена.

Митровић је завршио меч са девет поена, три скока и две асистенције, уз шут 3/6 за два и 1/4 за тројку.

Запамтили су кошаркаши Морнара, Игокее, а понајвише Партизана какав је играч Пјер Џексон и какав потенцијал заиста поседује. Зато и не треба да чуди што је његов тим ове сезоне Макаби из Тел Авива и што би могао да буде његов кључни играч! Ето, то је показао већ на својом евролигашком дебију у дресу Поноса Израела. Не само што је оставио Бамберг на ђону, него је умало дописао свој први евролигашки трипл-дабл и то у победи резултатом 88:71 (14:20, 23:16, 18:23, 33:12).

Страшан је играч Пјер Џексон! Дуго су се ломила копља у Бросе Арени, али када је највише затребало, Џексон је убризгао критичну дозу енергије и одвео Макаби до првог тријумфа! И то тако што је меч завршио са 27 поена, девет асистенција и седам скокова и индекс корисности - 41! Уз, да посебно напоменемо - пет шутева и исто толико погодака за три поена!

Водила се љута и тесна борба све до уласка у последњих седам минута утакмице, а онда је Макаби фуриозном серијом 17:2 растурио Бамберг и оставио га на коленима. Тим Андрее Тринкјерија ту ништа није могао, већ само да гледа како Џексон затрпава кош и поиграва се док води Макаби до коначног циља. Тако је Макаби и стигао до максималних 19 поена вишка, довољних за миран сан.

Код Макабија одличан је био Мајкл Рол са 16 поена, Алекс Тајус је убацио 12, а Артсјом Параховски 10 поена. Џона Болден је имао два поена и по један скок, асистенцију и украдену лопту за 13 минута на терену. У домаћем саставу Никос Зизис је имао 16 поена, пет асистенција и четири скока, Леон Радошевић је дописао 12 поена и шест ухваћених лопти, док је Лука Митровић скупио девет поена, три скока и два завршна додавања.

Олимпијакос је као домаћин на Криту, због казне за инцидент у прошлосезонској Топ 8 фази, оправдао улогу фаворита против Басконије - 75:64.

Никола Милутинов за 20 минута је забележио девет поена (4/7 за два, слободна бацања 1/2) и два скока.

Олимпијакос је отворио европску сезону победом и то убедљивом против гостујуће Басконије - 75:64 (16:12, 25:21, 19:16, 15:15). Утакмица је одиграна у Хераклиону на Криту јер пирејски клуб има казну од прошле сезоне кад су навијачи ушли на терен после меча са Ефесом прослављајући пласман на Фајнал фор.

Црвено-бели су целиким током меча диктирали темпо, али су отпор гостију из Виторије дефинитивно успели да сломе тек у завршници.

Искусни Јоргос Принтезис је, у одсуству повређеног Василиса Спанулиса, дириговао игром домаћина и са 17 поена био је најефикаснији играч у Олимпијакосу.

Димитрис Аграванис додао је 13 поена и пет скокова, а солидну партију пружио је и српски центар Никола Милутинов са девет поена и две ухваћене лопте.

Торнике Шенгелија предводио је госте са 13 поена, један мање постигао је Џејсон Грејнџер. Јоханес Војтман додао је 11, а Марселињо Уертас још 10 поена.