СЛС: Српски стријелци се пробудили - чак 22 гола!

Вождовац убедљив против Земуна! На четири утакмице 12. кола Супер лиге Србије играним од 17 часова видјено је чак 22 гола, а највише у мечу Вождовца и Земуна (6:1).

Фудбал 01.10.2017 | 08:45
Вождовац је на свом стадиону у потпуности надиграо повратника у Супер лигу, екипу Земуна, а већ после првих 45 минута игре питање победника било је решено.

Голове за тријумф Вождовца постигли су Милош Михајлов у 17, Андрија Луковић у 28. минуту из једанаестерца и 77. и Дејан Георгијевић у 35, 43. и 59. минуту.

Стрелац јединог гола за Земун био је Јустас Ласицкас у 90. минуту.

Вождовац је после данашње победе трећи са 24 бода, док је Земун 11. са 13.

Фудбалери Јавора су у Ивањици после преокрета дошли до победе од 3:2 против Рада који је двапут имао предност, али ипак није успео да додје макар до бода.

"Грађевинари" су повели голом Владимира Волкова у 12. минуту, да би Јавор у 15. поготком Филипа Ивановског дошао до изједначења.

Екипа Гордана Петрића је у 38. минуту голом Срдјана Ајковића поново стигла до предности којом је отишла на паузу, али је Јавор у другом делу стигао до преокрета.

Прво је Алија Крнић у 57. довео Јавор до изједначења, да би Стеван Ковачевић у 87. поставио коначних 3:2.

Јавор је првом победом после седам утакмица задржао 15. место и сада има седам бодова, колико има и последњепласирани Борац који је са 3:1 данас победио Радник из Сурдулице. Рад је после данашњег пораза 13. са осам.

Спартак из Суботице је наставио са добрим резултатима у Супер лиги, пошто је на свом терену са 4:2 победио Раднички из Ниша.

Нишлије су повеле поготком Милана Павкова из једанаестерца у четвртом минуту, да би изједначење Спартаку у 40. донео Дјордје Ивановић.

Само два минута касније Александар Радовановић је донео преокрет, а почетком другог полувремена, односно у 48. минуту Арандјел Стојковић повисио је на 3:1.

Радовановић је својим другим голом у 82. минуту повисио на 4:1, да би коначних 4:2 у Суботици у 87. поставио Павков.

Спартак је тренутно пети са 22 бода, док Раднички има бод мање и налази се на шестом месту.

Раније данас Мачва и Бачка играли су нерешено, 1:1.