ШПА: Преокрет Депортива против Хетафеа!

Фудбалери Депортива победили су Хетафе са 2:1, у седмом колу Примере.  Амат помиловао Депортиво, Перез и Андоне га избавили из зоне испадања! Хетафе прокоцкао вођство.

Фудбал 30.09.2017 | 16:00
Хетафе је водио у Коруњи голом Амата Дедиуа у 54. минуту, а победу домаћину донели су Лукас Перес у 66. и Флорин Андоне у 87. минуту.

Хетафе има осам бодова и 11. је на табели шпанског првенства, док је Депортиво са седам на 15. месту.

Српски голман Филип Манојловић поново није био у тиму Хетафеа.

Уме статистика да наведе на погрешан закључак, али у овом случају ју је заиста вредело консултовати, јер чинило се да је било периода игре у којем Хетафеови играчи лопту нису видели. Званично, лопта је 62 одсто времена била у поседу фудбалера Депортива. И таман што се стекао утисак да се толика доминација неће манифестовати на семафору одело јунака обукао је Флорин Андоне. Румунски нападач је у 67. минуту ушао са клупе, а у 87. тиму из Коруње донео тек другу победу у сезони - 2:1 и избавио Депортиво из зоне испадања!

Пре Андонеа, мрежу гостујућег тима затресао је и Лукас Перез, који се овог лета вратио у Шпанију из Арсенала, али све до сад није успевао да покаже да је играч са искуством из једног од најјачих тимова Премијер лиге. Међутим, у 66. минуту се видело колико је искуснији од Хетафеових штопера. Мирно је примио лопту и успео да - иако је био леђима окренут голу - себи обезбеди простор да се окрене и погоди у мету.

Тај каснији Андонеов погодак представљао је само заслужену награду за све оно што су домаћи данас приказали на Ријазору. Били су много бољи, диктирали ритам игре, морали да стекну предност већ после првог полувремена. Међутим, Гуаита, сјајни голман Хетафеа, није им то дозволио у неколико наврата.

А онда је 21-годишњи Амат Ндиаје Диједиу дочекао својих пет минута славе. Момак који у последње три сезоне није добио ни минут шансе да у мадридском Атлетику покаже шта зна - бар не у првом тиму - сада је наговестио да може да игра Примеру. После сезоне каљења у Тенерифама у Сегунди постигао је првенац на великој сцени. Импресиван заиста. Мада похвале треба да подели и са Дамијаном Суарезом, који му је посла савршен пас.

Ипак, брзо је Амат прешао пут од јунака до трагичара. Јер само 30 секунди пре Перезовоггола, а после "зидановске" финте којом је окренуо чувара око осе, Амат није искористио ситуацију један на један са Костелом Пантилимоном.

Севнула је контра, Перез је био прецизнији и све је отишло дођавола...