Гудељев клуб играо намештену утакмицу?!

Утакмица између Тјанђин Теде и Тјанђин Кванжана у кинеском првенству налази се под истрагом због сумње да је намештена, саопштио је Фудбалски савез Кине.  Скандал у Кини: Довели звијезде, па намјештају? Дуел Тјанђин Теде и Тјанђин Кванжана под лупом истражних органа због сумње да је намјештен.

Фудбал 26.09.2017 | 19:45
Теда, чији је члан српски репрезентативац Немања Гудељ, у суботу је славила у локалном дербију 4:1, уз два гола Франка Ачемпонга у распону од само два минута за вођство у првом полувремену, и тако изашла из зоне за испадање из лиге.

Из оба клуба нису имали коментар на оптужбе око нечасних радњи.

"Етички комитет и дисциплинска комисија сакупиће сву потребну документацију и сагледати чињенице. Свака повреда фер-плеја биће санкционисана у складу са законом", саопштили су из ФС Кине.

Српски везиста Немања Гудељ није био у протоколу у победи над ривалом чији дрес носе Аксел Вицел, Александре Пато и Ентони Модест.

У првом дуелу два тима ове сезоне Кванжан тренера Фабија Канавара тријумфовао је са 3:0.