ИТА: Интер се намучио, Имобиле разбио Верону!

Фудбалери Интера намучили су се за пету победу у сезони, савладали су Ђеноу минималним резултатом у шестом колу Серије А.

Фудбал 24.09.2017 | 18:30
Интер тешком муком до побједе, Лацио убједљив! Фудбалери Интера у финишу сломили отпор Ђенове. Лацио сигуран у гостима код Вероне.

"Неразури" су обрадовали своје навијаче тек у 87. минуту, када је дефанзивац Данило Дамброзио "поентирао" главом после корнера са леве стране.

Нервозни гости су у финишу добили два црвена картона, а меч на Ђузепе Меаци је са клупе за резерве посматрао српски репрезентативац Дарко Лазовић.

Интер је тако наставио да прати перфектне лидере Наполи и Јувентус за којима заостаје два бода, а у следећем колу гостује последњепласираном Беневету, једином тиму без иједног бода.

Ђеноа је у зони испадања са свега два, поражена је четврти пут у последњих пет кола, а следећег викенда дочекује Болоњу.

Лацио је био убедљив у Верони са 3:0, а доминирао је Чиро Имобиле. Нападач "небеско плавих" је био двоструки стрелац у првом полувремену, да би пола сата пре краја забележио и асистенцију за погодак Адама Марушића који је поставио коначан резултат.

Лацио је четвртом победом задржао четврто место на табели, са три бода иза Интера, а једним више од градског ривала Роме и Милана. У следећем колу чека Сасуоло на Олимпику.

С друге стране, Верона је претпоследња са тек два бода, поражена је други пут у низу, четврти у пет кола, а наредног викенда гостује Торину.

У дербију средине табеле Кјево је погоцима у другом полувремену славио у Каљарију, док је у дербију зачеља Кротоне надиграо Беневето 2:0 и оставио ривала на дну без иједног бода са гол разликом 1:16.