ПЛ: Кутињо погодио, Мињоле одбранио, Ливерпул добио!

Мињоле од покојника до пуковника Ливерпула! Фудбалери Ливерпула савладали су Лестер Сити 3:2, у драматичном мечу шестог кола Премијер лиге.  Сјајан меч у Лестеру.

Фудбал 23.09.2017 | 22:20
"Редси" су испустили вођство од 3:1 на "Кинг Пауер" стадиону, Џејми Варди је имао шансу да донесе бод "лисицама", али му је пенал одбранио Симон Мињоле.

Оспоравани чувар мреже из Белгије је у 73. минуту одбранио шут једном од најбољих нападача у Енглеској.

Филипе Кутињо је режирао експресно вођство Ливерпула од 2:0 у првих 25 минута меча, асистенцијом за Мохамеда Салаха и својим голом из слободног ударца.

У трећем минуту надокнаде времена Шинђи Оказаки смањује на 2:1, али Џордан Хендерсон средином другог полувремена враћа гостима два гола предности.

Међутим, само минут касније Варди смањује на 3:2, да би три после тога Мињоле направио пенал. Ипак, искупио се и омогућио Ливерпулу трећу победу у сезони.

"Редси" су на деоби 4-6. места са Тотенхемом и Вотфордом са по 11 бодова, пет иза лидера из Манчестера, док је Лестер 16. са само четири, остао је на по једној победи и ремију из шест утакмица.

Ливерпул је први пут победио овог септембра!

После четири утакмице без тријумфа (порази од Ситија и Лестера, ремији са Севиљом и Барнлијем), екипа Јиргена Клопа наговестила је ведрије дане на Енфилду у утакмици коју је у Лестеру добила на свој начин - уз много муке.

Филипе Кутињо, несуђено појачање Барселоне, одиграо је најбољи меч ове сезоне, коју је почео слуђен због неуспелих преговора са гигантом са Ноу Кампа.

Бразилац се фокусирао на обавезе и ушао у данашњи меч сјајно. Асистирао је већ у 15. минуту Мухамеду Салаху за 0:1, а недуго затим је сам погодио из "слободњака" за 0:2, али то није било довољно за мир "црвених"! Везиста домаћих Шинђи Оказаки смањио је на 1:2 у надокнади првог полувремена и најавио сјајан наставак, који је и виђен:

ЛЕСТЕР - ЛИВЕРПУЛ 2:3 (1:2)

Џордан Хендерсон, капитен гостију, рутински је завршио контру у 68. минуту и на пас Данијела Стариџа исписао на семафору "1:3", али ни то није било довољно гостима за миран наставак.

Џејми Варди, један од чешћих "егзекутора" Ливерпула, погодио је за Лестер само минут касније, за 2:3, а потом је у 73. изнудио пенал после старта голмана гостију, Симона Мињолеа!

Центарфор је прузео лопту и одговорност, ухватио залет и шутирао "пуном", снажно, али право у спремне руке чувара мреже Ливерпула!

У наставку акције, домаћи су тражили још један једанаестерац јер је лопта после центаршута Демарија Греја напуцала у руку Емреа Џана, али се арбитар Ентони Тејлор том приликом није огласио.

Тек тада, борбени Лестер је положио оружје и почео да се мири са поразом.

Тако је, спектакуларно окончан први такмичарски дан 6. кола, које ће бити настављено у недељу, а завршено у понедељак. Ливерпул је овом победом зауставио свој пад и вратио се на пето место табеле, док је Лестер и даље изједначен са Вест Хемом, који ће следеће коло дочекати у зони испадања.