БЛ: Хофенхајм на врху, Ибишевићу црвени!

Мајнц изненадио Херту! Фудбалери Хофенхајма преузели су прво место у Бундеслиги бар на неколико сати, после првих утакмица шестог кола.  Хофенхајм је лидер. Ибишевић зарадио црвени картон! Хофенхајм је нови лидер Бундеслиге. у шестом колу побиједили су Шалке 2:0. Херта поражена од Мајнца, а Ведад Ибишевић добио црвени картон.

Фудбал 23.09.2017 | 19:00
Хофенхајм је у једном од дербија викенда надиграо Шалке 2:0 и четвртом победом престигао Борусију Дортмунд, која касније дочекује имењака из Менхенгладбаха.

Помало неочекивану победу код куће забележио је и Мајнц, који је минималним резултатом савладао берлинску Херту.

На свом терену је славио и Лајпциг, са 2:1 против Ајнтрахта из Франкфурта, док су мечеви Штутгарт – Аугзбург и Вердер – Фрајбург завршене без голова.

У врло отвореном мечу на којем је виђено скоро 30 шутева ка два гола, Хофенхам је већ у 13. минуту повео против Шалкеа, голом Дениса Гајгера.

Уследио је жесток притисак гостију, Конопљанка је погодио пречку и пропустио још једну сјајну шансу, да би тачку ставио Лукас Руп у надокнади времена. Матија Настасић одиграо је цео меч за госте из Гелзенкирхена.

Мајнц је тек други пут ове сезоне освојио бодове, опет сва три, у мечу у којем је то мало ко очекивао. Херта је подбацила на овом гостовању, а меч је решен у 54. минуту када је Пабло де Блазис реализовао пенал који је скривио Карим Рекик.

У завршници сусрета Рене Адлер је спречио Валентина Штокера да изједначи после ударца са дистанце, да би у последњем минуту црвени картон добио капитен берлинског тима Ведад Ибишевић.

Лајпциг је славио после два кола, после доста муке успео је да пробије "бункер" Ајнтрахта, а умного му је помогао погодак Жан-Кевина Августина после добитка у 28. минуту.

Емил Форсберг није имао среће ове суботе, два пута је погађао оквир гола гостију, прво стативу, а потом и пречку, да би средином другог полувремена Тимо Вернер после још једног одбитка "оверио" тријумф.

Десетак минута касније Анте Ребић је закомпликовао домаћину завршницу, статива је спасила Лајпциг три минута пре краја, после шута Симона Фалета из казненог простора.

Последњих пола сата шансу је у тиму Ајнтрахта добио Лука Јовић,док је Мијат Гаћиновић остао на клупи за резервне играче.

Гојко Качар је одиграо одличан меч за Аугзбург који је одолео притиску Штутгарта, док је Милош Вељковић помогао Вердеру да сачува мрежу против Фрајбурга, који је био у подређеном положају у Бремену, али је био ближи голу – Филип Лајнхарт је погодио стативу 15 минута пре краја.

Хофенхам је лидер Бундеслиге послије суботњих мечева шестог кола. Видјећемо колико ће на тој позицији остати послије меча Борусије Дортмунд и Борусије Менхенгладбах.

Хофенхајм након овог кола у којем је са 2:0 побиједио Шалке има 14 бодова, док Борусија Дортмунд и Бајерн имају по бод мање.

Гајгер је домаћу екипу довео у вођство у 13. минуту.Одличан шут по земљи са ивице шеснаестерца.

Коначних 2:0 за Хофенхајм дјело је ове сезоне сјајног Лукаса Рупа, који је погодио у судијској надокнади.

Лајпциг је након велике борбе био бољи од Ајнтрахта 2:1. Пораз своје екипе са клупе зе резерве је одгледао Мијат Гаћиновић, док је Лука Јовић добио прилику у другом полувремену када је замијенио Халера.

Голове за Лајпциг, који се полако пробија у врх табеле постигли су Огастин и Вернер, док је Ребић погодио за Ајнтрахт.

Мајнц је са минималних 1:0 савладао Херту. Капитен екипе из Берлина Ведад Ибишевић у финишу меча добио је црвени картон због приговора судији. Занимљиво ово је треће искључење Ибишевића са капитенском траком Херте на руци.

У мечевима Штутгарт-Аугзбург и Вердер - Фрајбург  није било постигнутих голова.