ФРА - Монако је моћан: Јоветић 1, Фалкао 10!

Нови тандем се уиграва. И делује одлично! Фудбалери Монака победили на гостовању Лил са 4:0 у седмом колу Лиге 1.

Фудбал 22.09.2017 | 23:28
Монако прати Пари Сен Жермен.

"Кнежеви" ће бар до суботе у 19 часова бити на деоби првог места табеле Лиге 1 са перфектним Парижанима, јер су у петак "отворили" коло убедљивом победом на стадиону "Пјер Моро":

ЛИЛ - МОНАКО 0:4 (0:2)

Радамел Фалкао постигао је два гола, оба у другом делу (48. и 73. минут из пенала) и тако постао први играч у најјачим европским лигама који је ове сезоне дао 10 голова.

Да би Колумбијац то урадио потпуно растерећен побринуо се и Стеван Јоветић, својим првим голом у дресу Монака од доласка из Интера. Он је погодио у 24. минуту, а до паузе је мрежу домаћина затресао и Алжирац Рашид Гезал.

Гости су одлично одиграли прво полувреме, када су одредили даљи ток утакмице.

У 24. минуту Стеван Јоветић постигао је ефектан гол са линије шеснаестерца, да би само шест минута касније Гезал повисио на 2:0.

Са тим резултатом отишло се на полувреме, а онда смо у наредних 45 минута видели још два гола – оба пута стрелац био је Радамел Фалкао.

Колумбијац игра феноменално што је потврдио и на овом мечу. У 48. минуту је повисио на 3:0, да би у 73. из пенала поставио коначних 4:0.

Раније у току дана Ница и Анже су одиграли без победника 2:2. Гости су одлично кренули и преко Павловића и Екамбија повели са 2:0.

Ипак, тим са Азурне обале узвратио је у 39. минуту преко Балотелија, да би у 76. Траоре постигао аутогол за 2:2.

Актуелни лидер, Пари Сен Жермен, у суботу ће од 17 часова бранити прво место гостовању Монпељеу - без Нејмара.