ФРА: Кавани, Нејмар и Мбапе за убједљиви ПСЖ!

Екипа Пари Сен Жермена победила је Мец са 5:1 у петом колу Лиге 1.  Нова сила из Париза - "тресу" сва тројица! Емери није часио ни часа, па је од првог минута против Меца на терен послао Мбапеа, Нејмара и Каванија, а сва три фудбалера постигла су голове.  Богаташи, свака част за напад, али кад вам неко дохвати ову одбрану. . .  Првенац Мпабеа, Нејмар гол и асистенција, а Кавани као некад Вилтор.

Фудбал 08.09.2017 | 23:24
Гол на дебију постигао је Клијан Мбапе, док су се у листу стрелаца уписивали по два пута Единсон Кавани и једном Нејмар.

Гости су до предности дошли у 31. минуту када је на асистенцију најскупљег играча у историји, Кавани матирао Кавашиму.

Ипак, Мец је успео да изједначи у само шест минута касније преко Емануела Ривијереа. Са тим резултатом отишло се и на полувреме.

Пресудни моменат утакмице видео се у 56. минуту, када је Асуе Екото зарадио директан црвени картон. Мец је остао са десеторицом, а ПСЖ је то логично искористио.

Најлепши детаљ на утакмици виђен је у 59. минуту, када је погодак постигао Килијан Мбапе. Млади Француз је стигао из Монака за 180 милиона евра и одмах се у првом мечу уписао у листу стрелаца.

Мбапе је искористио лошу реакцију у одбрани Меца и са неких 16 метара послао лопту у мрежу. До краја меча виђена су још три гола. Нејмар је прелепим ударцем са 20 метара у 69. минуту повисио на 3:1, после гола Каванија у 75. минуту на семафору је било 4:1, док је коначних 5:1 поставио Лукас Моура.

У утакмици пре ове, Лил и Бордо су одиграли без голова, а Вукашин Јовановић одиграо је свих 90 минута за "Жирондинце".

Када тренери добију појачања често причају о томе како је потребно време да би она била права, али у случају астрономски плаћених Нејмара и Мбапеа, за кога ће додуше ПСЖ тек наредне сезоне избројати 180.000.000 европских новчаница, нема чекања!

Тренер ПСЖ-а Унаи Емери послао је од првог минута меча против Меца - Каванија, Мбапеа и Нејмара, а управо ови фудбалери донели су нову победу "свецима": МЕЦ - ПСЖ 1:5!

Почело је поготком Каванија у 31. минуту да би Мец преко Ривијеа у 37. изједначио, а онда у наставку имао ту несрећу да овај нападач промаши празан гол. Након тога је његов саиграч Беноа Асу-Екото стартовао са леђа на Мбапеа, добио директан црвени картон, да би потом голови у мрежи тима који је за сада први кандидат за испадање, кренули да се ређају као на траци.

Килијан Мбапе дуго ће памтити 59. минут и први погодак за ПСЖ, да би већ десет минута касније и Нејмар наставио своју сјајну серију у дресу новог клуба.

Бразилац на 4 меча има 4 гола и 4 асистенције...

На крају је "староседелац" Единсон Кавани постигао још један погодак у 75. минуту, да би коначан резултат утакмице поставио Лукас Мура у 87. минуту након уласка са клупе.

Падају ривали као снопље пред скупоценим Пари Сен Жерменом. Уз задршку, још екипа Унаја Емерија није играла са тимопм из своје класе. Ове првачиће - какви су, на пример, фудбалери Меца - преслишава као кад дечаци из осмог разреда узму лопту у школском дворишту и не дозвољавају онима који су се „тек испилели“ да им покваре журку. Тако је било и у петом колу Лиге 1 у коме је на „Сент Семфоријену“ тим из Париза запалио петарду - 5:1.

Уз два податка која су битна.

Први: Единсон Кавани је дао два гола, с тим да је онај први, на разарајући пас Нејмара, означио да је постао тек први фудбалер у француском првенству после чак 19 година и Силвана Вилтора који је макар по једном матирао голмане у уводних пет рунди.

Други: Килијан Мбапе је постигао првенац за клуб из родног града, само два дана пошто је промовисан као друго најскупље појачање у историји фудбала.

Руку на срце, има и трећи, али ће многи рећи да смо пристрасни. Мада, утисак је да Беноа Асу Екото није заслужио директан црвени картон при резултату 1:1 у 56. минуту, после којег је све ишло на воденицу клуба који има фантастичну нападачку линију и толико је порозан позади да, кад га неко буде „дохватио“, схватиће да мора да има и боље штопере него што су Маркињос или Кимпембе (уз напомену да је Тијаго Силва цео меч преседео на клупи). Или да голман Алфонс Ареола не сме да изводи карафеке ни на мечевима какви су овај са Мецом.

Да не дужимо: пет кола, пет победа (никад овакав учинак нису имали откако су основани),Нејмар који поред свог имена опет има и гол и асистенцију и ПСЖ који једва чекамо да видимо какав ће да буде у дуелима са себи сличнима.