ЕП: Французи, није то игра која осваја трофеје...!

Пољаци у неколико наврата имали двоцифрену предност, али је на крају славио квалитетнији састав Венсана Колеа – 78:75.  Словенци први на 4-0, Француска три заредом! Екипа Игора Кокошкова рутински победила Исланд и наставила низ тријумфа на Еуробаскету, док су ослабљени Пољаци прописно намучили "триколоре".

Кошарка 05.09.2017 | 18:30
Три и по четвртине јурњаве за резултатом и противником, али онда финиш на висини задатка који је сломио отвор Пољака. Француска је избегла велике непријатности у последњем колу групне фазе такмичења, пошто је стигла до треће победе на турниру, па ће сутра против Словеније одлучивати о лидерској позицији у групи А – 75:78 (20:13, 14:13, 18:25, 23:27).

Имаће Пољаци за чим да жале, у неколико наварата током прве три четвртине имали су и двоцифрену предност, али је она почела да се топи већ током трећег периода. Селекција Венсана Колеа је меч преокренула на чист квалитет, а покренуо ју је Тома Ертел, који је са 23 постигнута поена био уједно и најефикаснији актер меча. Код Француза двоцифрени учинмак је имао и Борис Дијао, док је Ловерњ забележио 11 скокова.

Код Пољака је најефикаснији био Вачински са 15 убачених поена. У последњем колу групе А Пољаци играју против Грчке, што ће им практично бити последња шанса да се умешају у борбу за осмину финала.

Француска је после сензационалног пораза од Финске забележила трећу победу, али у мечу против Пољске је била далеко од издања какво се очекује од групе тако искусних и реномираних играча.

Пољаци су у другој и трећој четвртини имали по 12 поена предности, у 27. минуту били су на "плус 10" (41:51), а онда су "триколори" ухватили прикључак серијом од 10:1, па у последњих 10 минута материјализовали већи квалитет - 78:75 (13:20, 13:14, 25:18, 27:23)!

Кошарек је у последњем секунду ублажио пораз Пољака, који су пре два дана пропустили велику шансу у дуелу са Финцима, а у уторак им је због повреде недостајао натурализовани амерички бек Еј Џеј Слотер.

На листи стрелаца издвојили су се Тома Ертел (23п, 4ск, 6ас) и ветеран Борис Дијао (13п), односно Адам Вачински са 15, Арон Цел са 14 и Матеуш Понитка са 12.

ПОЉСКА – ФРАНЦУСКА 75:78
/20:13, 14:13, 18:25, 23:27/

ПОЉСКА: Соколовски 8, Цел 14, Слотер, Кулиг 3, Замојски 2, Понитка 12, Вачински 15, Кошарек 10, Гокечп 5, Карновски 4, Гружецки 2, Хричањук.

ФРАНЦУСКА: Серфан 8, Ертел 6, Дио 6, Ловерњ 6, 11ск, Фурније 4, Де Коло 8, Дијао 13, Вестерман 2, Појрије, Лабејрие 3, Тупан, Џексон 5.

ГРУПА А

Резултати 4. кола:

Исланд - Словенија 75:102
Пољска - Француска 75:78
Грчка - Финска 19.00

ТАБЕЛА: Словенија 4-0, Француска 3-1, Финска 2-1, Грчка 1-2, Пољска 1-3, Исланд 0-4.

ПАРОВИ 5. КОЛА (среда): Словенија - Француска, Грчка - Пољска, Финска - Исланд.

РЕЗУЛТАТИ 1. КОЛА: Словенија - Пољска 90:81, Исланд - Грчка 61:90, Француска - Финска 84:86.

РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛА: Пољска - Исланд 91:61, Грчка - Француска 87:95, Финска - Словенија 78:81.

РЕЗУЛТАТИ 3. КОЛА: Француска - Исланд 115:79, Словенија - Грчка 78:72, Финска - Пољска 90:87.

Извор: моззартспорт/мондо.рс