СП: Данци насмијани, пршти у групи Црногораца!

Скандинавци убедљиво победили у Јерменији и дошли на чело табеле Групе Е. Чека се одговор Пољака и Црне Горе.  Томас напаст! Везиста Данске са три прелепа гола потопио Јермене - 1:4 (1:2).

Фудбал 04.09.2017 | 20:15
Борба за пут у Русију улази у завршну фазу!

Јерменија - Данска 1:4 (1:2)

Хет триком везисте Томаса Дилејнија и лепим поготком "десетке" Кристијана Ериксена, Скандинавци су мирно урадили свој задатак за ово коло и бар накратко дошли на прво место. Домаћи су повели у 6. минуту поготком Руслана Корјана, али је резултат почео да се мења већ од 16. минута

До краја вечери сазнаћемо да ли ће на тој позицији и остали, зависно од резултата директног ривала Пољске, а биће интересантно видети и да ли ће Црна Гора задржати корак за водећима.

Данска је успешно обавила посао у Јерменији и за три корака се прбилижила баражу за Светско првенство у Русији следеће године. Селекција Норвежанина Агеа Хареидеа испунила је циљ захваљујући мајсторијама Томаса Дилејнија (три лепа гола) и Кристијана Ериксена и забележила нови тријумф од 4:1 којим се изједначила с Пољском на челу групе Е (уз меч више).

Заблистао је вечерас у Јеревану плејмејкер Вердера Дилејни, без обзира што је бомба везисте Тотенхема Ериксена из 29. минута, ипак била преломни тренутак на мечу. Рано су Данци и капитулирали, већ у шестом минуту Корјан је разгалио Јермене, али је у наставку све дошло на своје. Дилејни је био маестралан, тукао је из свих оружја - и ногом и главом после прекида и заиста је заслужио епитет играча ове утакмице.

На крају, рутинска победа Данске, којој се најмање радују Црногорци, јер су сада под притиском да вечерас морају да победе Румуне (од 20.45 часова) и остану у трци за друго место у групи.

У групи Ц победи се вечерас радовао и Роберт Просинечки. Легендарни фудбалер и тренер Црвене звезде забележио је тријумф са Азербејџаном над нејаким Сан Марином од 5:1. Тријумф је Азерима омогућио да се пробију на треће место, али је бараж и даље јако далеко...