ЕП: Ево и Пољака! Исланђани су залутали на турнир…

Селекција Мајка Тејлора је очигледно експресно заборавила пораз од Словеније на почетку турнира, па је данас прегазила противника у Хелсинкију - 91:61.  Летонци искалили бес после Србије: Од +8 до +28 за 10 минута! Белгија на самом почетку последње четвртине смањила предност ривала на само пет поена, али је онда уследила серија противника од 23:0.

Кошарка 02.09.2017 | 15:30
Пољска је коначно показала квалитет и забележила прву победу на Европском првенству, док ће Исланд то тешко успети да учини на овом турниру – 91:61 (16:14, 25:15, 19:8, 31:24).

Селекција Мајка Тејлора је очигледно експресно заборавила пораз од Словеније на почетку турнира, па је данас прегазила Исланђане у Хелсинкију.

Била је то прилично разноврсна игра Пољака, који су превагу на паркету направили већ у другој деоници, на полувремену имали 12 поена предности, а онда су у наставку постепено повећавали своју предност и стигли до више него убедљивог славља.

Исланђани су како је меч одмицао губили корак за квалитетнијим ривалом, у кључном трећем периоду постигли су само осам поена, а за читаво друго поувреме укупно

Код Пољске је најефикацнији био капитен Вачински са 15 постигнутих поена, три мање је убацио Слотер, док је Карновски постигао 10. Код Исланђана су више од остатка екипе пружили Вилхјалмсон (16 поена) и Хјермансон (14).

ПОЉСКА – ИСЛАНД 91:61
/16:14, 25:15, 19:8, 31:24/

ПОЉСКА: Соколовски 5, Цел 7, Слотер 12, Кулиг 7. Замојски 3, Понитка 8, Вачински 15, Кожарек, Гијело 8, Карановски 10, Гружецки 5, Хричањук 2

ИСЛАНД: Хермансон 14, Стејнарсон, Акокс 4, Бајерингсон 6, Стефансон 2, Фридриксон, Вилхјалмсон 16, Гунарсон 3, Ермолинскиј 3, Палсон 3, Хлинасон 4, Бјорнснон 6.

ЕВРОБАСКЕТ 2017 - 2. КОЛО

ГРУПА А
Пољска - Исланд 91:61 (16:14, 25:15, 19:8, 31:24)
15.30: Грчка - Француска
19.00: Финска - Словенија

Летонија је претила против Србије, али је на крају остала без победе, међутим, непуних 24 сата касније данак је платила Белгија, која је доживела праву катастрофу у последњој четвртини утакмице у Улкер Арени – 92:64 (24:25, 23:8, 16:22, 29:9).

Ништа од оног офанзивног асенала који су Белгијанци приказали против Велике Британије није виђено у овом мечу, о чему говори и податак да је селекција Едија Кастелса у другој четвртини постигла осам, а у четвртој свега девет поена, па је убедљив пораз био неминован.

Ипак, Белгијанци су какве-такве шансе имали на крају треће четвртине, пошто су у последњу деоницу ушли са осам поена заостатка, а предност ривала су на самом старту смањили и на пет поена. Ипак, онда је уследила серија Белигије од 23:0 и све је било решено.

Најефикаснији у летонском тиму били су Порзингис и Тима са по 27 поена, док је са друге стране двоцифрен био само Аксел Ервел (12 поена).