Стигао штопер - Митровић у Партизану!

Милан Митровић нови је играч Партизана, пошто је са клубом из Хумске потписао трогодишњи уговор.  Митровић: Уклопићу се брзо у Партизан! Партизан јача одбрамбену линију. Дошао нови штопер, дошао и бек.  Митровић: Криво ми је што нисам раније дошао! Нови штопер Партизана Милан Митровић изјавио је да му је криво што раније није прихватио понуду црно-белих и био део тима који је освојио изборио пласман у ЛЕ.

Фудбал 29.08.2017 | 18:45
Стигао штопер - Митровић у Партизану!
Црно-бели у два дана доводе исто толико појачања. У понедељак је у клуб дошао Зоран Тошић, док је у уторак постигнута сарадња са Митровићем.

Митровић је рођен у Прокупљу има 29 година, а у млађим категоријама играо је за Земун, где је и постао првотимац.

После две сезоне у Раду, године 2013. је прешао у турски клуб Мерсин, за који је у протекле четири године одиграо 130 мечева и постигао 9 голова.

Уговор са Мерсином му је истекао и у Партизан стиже као слободан играч.

Партизан је доласцима Сејдубе Суме и Зорана "Бамбија" Тошића значајно појачао "везу", али ће и одбрамбена линија добити освежење.

Најпре је стигао Владимир Стојковић, или боље речено искусни голман се вратио међу стативе гола Партизана и у мечевима против Видеотона и Црвене звезде, показао да ће бити немерљиво важан за сигурност целог тима.

Стојковић је спасао Партизан у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу Европе против Видеотона сјајном одбраном спасао свој тим пораза, а како је завршен меч у Београду, тако је почео реванш у Мађарској. После његове одбране, Партизан је почео да плеше у Фелчуту.

И у "вечитом дербију" минулог викенда имао је неколико одличних интервенција.

После голмана, спортски сектор је решио да појача и задњу линију. Нови играч Партизана постао је Милан Митровић, искусни штопер, који је претходне четири сезоне играо у турском Мерсину, а долази и нови леви бек - Немања Антонов, члан оне златне генерације "орлића" која је на Светском првенству у Новом Зеланду постала шампион планете.

"Дошао сам у велики клуб, са високим амбицијама и надам се да ћу оправдати то што сам овде", рекао је Митровић на промоцији.

Његовим доласком број штопера или централних дефанзивних фудбалера попео се на 6. Од раније су ту Бојан Остојић, Лазар Ћирковић, потом млађани Страхиња Бошњак и Светозар Марковић (прошли су припреме са првим тимом), а овог лета доведен је и Немања Р. Милетић.

За долазак Митровића заложио се и тренер Мирослав Ђукић, један од најбољих штопера које је ова земља имала.

"Биће ми част што ћу радити са Ђукићем, био је велики играч, сада је велики тренер, верујем да ћу много да научим од њега", додаје Митровић.

Овај 29-годишњи штопер истиче да му неће бити потребно много времена да постане део тима:

"Сезона је завршена у мају, а ја сам већ два, два и по месеца у тренажном процесу. Требаће ми, можда, 7 дана да се уклопим у екипу. Добро је дошла и ова репрезентативна пауза", каже Митровић.

Спортски директор Ивица Илиев рекао је да је од свог доласка у Партизан "јурио" Митровића и да га је сад коначно довео.

Митровић каже да му је криво што још тада није прихватио понуду:

"Сада ми је криво што раније нисам прихватио понуду Партизана. Разговарао сам породицом и одлучио се за повратак у Србију. Турска лига јесте јача и тежа, али тамо нисам имао прилику да играм за овако велики клуб. Делимично је и то разлог што сам одлучио да прихватим понуду црно-белих".

Уверен је да Партизан може да му помогне да се лакше домогне националног тима:

"Сигурно да нада тиња. Волео бих да заиграм за национални тим, а Партизан у томе може много да ми помогне", рекао је Митровић, који ће у Партизану носити дрес са бројем 30.

Митровић је СЕДМИ нови играч Партизана овог лета. Пре њега дошли су: Данило Пантић, Немања Р. Милетић, Сејдуба Сума, Теофилус Соломон, Владимир Стојковић и Зоран Тошић.

Из Партизана су отишли: Никола Миленковић (5,1 милион евра - Фиорентина), Леонардо (4 милиона евра - Ал Ахли), Немања Михајловић (1,7 милион евра - Херенвен) и Урош Ђурђевић Олимпијакосу.

Извор: Б92/мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар