ФРА: Монако без Мбапеа уништио Марсеј - 6:1!

Фудбалери Монака декласирали су ОИимпик Марсеј у последњој утакмици четвртог кола француске Лиге 1 – 6:1.  Брука Олимпика у Монаку! "Седам плус" на стадиону "Луј Други", уз чак шест лопти у мрежи гостујућег голмана Стива Манданде.  Енигма звана Лил - потрошиш џакове новца, доведеш Лудака и - освојиш бод против Анжеа?! Нови кикс некадашњег шампиона Француске.

Фудбал 28.08.2017 | 11:15
'Кнежеви' су на феноменалан начин затворили коло и наставили да прате првопласирани ПСЖ који је први захваљујући бољој гол разлици.

Екипа Леонарда Жардима има 12 бодова, исто колико и Парижани, само је тим Унаја Емерија примио два поготка мање.

Голеаду је већ у другом минуту најавио Камил Глик, када је искористио одличан центаршут Лемара и очајну поставку одбране гостију, да би на сцену потом ступио Фалкао.

Колумбијац је постигао два гола за 15 минута, пре него што је Дијакаби поставио великих 4:0 на полувремену. До краја утакмице погађали су Сидибе и Фабињо, док је утешни погодак за Марсеј дело Ремија Кабеље.

Килијан Мбапе, за којег се прича да је већ продат 'Свецима' за 180 милиона евра, преседео је читав дуел на клупи за резервне играче.

У првој утакмици недељног програма Генган је захваљујући Дијалоу и Бријану савладао Стразбур са 2:0, док је меч Анжера и Лила завршен без победника (1:1). Кулибали је довео домаћина у вођство након сата игре, али је Де Превил изједначио само осам минута касније.

Силно појачани Пари сен Жермен диктира темпо у првим колима новог првенства Француске, али Монако за сада успева да га прати.

Актуелни шампион такође је освојио максималних 12 бодова, а четврту победу остварио је у дербију, који то у реалности није био.

Олимпик из Марсеја савладан је резултатом 6:1 (4:0), уз податак да је после више од 15 година поново примио четири гола у првом полувремену.

Камил Глик је начео госте већ у 2. минуту, Радамел Фалкао у 20. минуту је погодио са "беле тачке", па у 34. минуту из игре, а пред одлазак у свлачионице се у листу стрелаца уписао и млади нападач Адама Дијакаби, појачање из Рена.

Ђибрил Сидибе у 68. минуту је повисио на 5:0, почасни погодак за Марсеј дао је Реми Кабела у 75, да би коначан резултат четири минута касније поставио Фабињо, из другог пенала за Монако досуђеног ове вечери.

Иза ПСЖ и Монака, на табели следе Сент Етјен са девет, Лион и Бордо са по осам, док је Олимпик остао на седам освојених бодова.

Шта ће им Мбапе? Монако вратио Марсељ на фабричка подешавања! Кнежеви немилосрдни у дербију - 6:1.

Килијан Мбапе је прошлост Монака, то је све јасније, али Кнежеви дефинитивно не морају да брину за будућност! Екипа Леонара Жардима прегазила је Олимпик из Марсеља са 6:1 у последњем мечу у утакмици четвртог кола Лиге 1.

То што игра Монако ове сезоне слободно може да се назове фудбалском поезијом. А најбоље од свега за навијаче тог тима, много је „добрих песника“ у овој причи.

Једноставно, Кнежеви не посустају и мељу све редом. Јасно је да их чека борба прса у прса са Пари Сен Жерменом за титулу у Француској ове сезоне.

Марсељ је у последње време редовна муштерија Монака, којем је ово био четврти узастопни тријумф. А свакако је један од најубедљивиј у историји међусобних дуела и добро ће га упамтити навијачи Марсеља.

Поново је у центру пажње вечерас био колумбијски тигар Радамел Фалкао који је постигао два гола. Први је дошао у 20. минуту из пенала, а други 14 минута касније после асистенције Адаме Дијакабија. Овај нови бисер Монака се и сам уписао у стрелце у завршници првог полувремена. Иначе, мрежу вечерас тужног Марсеља начео је Камил Глик већ у другом минуту.

У завршници утакмице поготке за Монако дали су Ђибрил Сидибе и Фабињо, такође из пенала. Стрелац јединог гола за Марсељ био је Реми Кабела.

Иначе, Килијан Мбапе овај пут био у протоколу екипе Монака, али је цео меч преседео на клупи за резервне играче.

Шта се то дешава са Лилом? Марсело Бијелса изгледа никако не успева да повеже редове у новом клубу. Овај пут Лил је одиграо само 1:1 на гостовању Анжеу у мечу четвртог кола Лиге 1.

Клуб који је уложио преко 60.000.000 евра у појачања током прелазног рока тренутно има само једну победу у шампионату. Ако је за било какву утеху навијачима Лила, овим ремијем њихова екипа прекинула је непријатан мини-низ од два пораза.

Ласана Кулибали је у 60. минуту довео Анже у вођство, а осам минута касније изједначио је Николас де Превиј.

То је, међутим, било све што је гостујућа екипа успела да уради до краја утакмице. А ако Лил не почне да игра квалитетније, питање је колико ће стрпљења показати управа према тренеру.