ХОЛ: ''Иживљавање'' Фајенорда! И Ајакс сигуран!

Фајенорд демолирао нејаки Виљем на Де Кајпу - 5:0 (4:0).  Венло као утеха: Ајакс зацелио европске ране! Састав Марсела Кајзера у нешто бољем расположењу чека.

Фудбал 27.08.2017 | 18:30
Фајенорд је на изузетно ефектан начин стигао до треће победе у шампионату, против нејаког Виљема ИИ који је прегазио са чак 5:0 на свом препуном Де Кајпу.

Читав посао пулени Ђованија ван Брнокхорста обавили су за 45 минута, а како је играла екипа шампиона Холандије изгледало је да ће уништити госте из Тилбурга. Два гола Торнстре, по један Вилене и Бергајса, личили су на иживљавање над нејаким ривалом који је остао на зачељу табеле без иједног бода и ужасном гол-разликом (1:9).

Вероватно су због тога домаћини намерно повукли ручну у наставку, не желећи да понизе ривала од кога су бар за две класе бољи. Примарни план је остварен у Ротердаму, шампион на паузу иде са стопостотним учинком и гол-разликом (8:1).

Европа је отишла, па се мора спасавати оно што се спасити може, а то је национално првенство. Ајакс је након елиминације од Розенборга у Лиги Европе рутински савладао Венло у гостима и дошао до другог славља у националном првенству – 0:2 (0:0).

Домаћин, који је овај меч дочекао са максималним учинком, добро се држао у првих 45 минута, али му је планове пореметио Дони ван де Бек, који је у 55. минуту искористио спуштену лопту одлично постављеног Класа Јан Хунтелара.

Тада се гостима широм отворио простор ка голу гомаћина, који је покушао да заигра офанзивније, али је убрзо претрпео нови ударац. Одлучујући погодак био је дело суперталентованог Бразилца Давида Нереса Кампоса.

Великан из Амстердама сада има има довољно времена да у репрезентативној паузи сузбије редове и у потпуности се посвети нападу на шампионску титулу.

ХОЛАНДИЈА 1 - 3.коло