Припреме за ЕП: Литванија и Шпанија убједљиве!

Репрезентација Шпаније савладала је Белгију са 88:72, док је Литванија победила Исланд 84:62 у припремним мечевима пред Европско првенство.

Кошарка 24.08.2017 | 11:30
Изабраници Серђа Скариола направили су велику предност у прве две четвртине које су добили укупним резултатом, 51:31.

У наставку меча Белгија је успела да смањи тај заостатак, али и не да утакмицу уведе у неизвесну завршницу.

Најефикаснији у редовима "Црвене фурије" био је Вили Ернангомес са 20 поена, док је његов млађи брат убацио 14. Двоцифрени су још били Марк Гасол са такође 14 поена и Серхио Родригес са 10.

У пораженом саставу, Џонатан Табу меч је завршио са 14 поена.

Слична сцена виђена је и у мечу Литваније и Исланда, пошто су изабраници Даиниуса Адомаитиса већ после двадесет минута игре водили 52:27.

Друго полувреме био је само одрађивање посла, па је "Балтички гигант" остварио лаку победу.

Најефикаснији је био Миндаугас Кузминскас са 17 поена, док је Јонас Валанчунас имао дабл-дабл учинак – 14 поена, 11 скокова.

Један од најбољих младих играча у Европи, Тригави Хлинасон био је бољи од осталих у дресу Исланда са 19 поена.

Европско првенство на програму је од 31. августа до 17. септембра.