Поступак против Хајдука због дивљања на Гудисону!

Европска фудбалска унија (УЕФА) истражиће инциденте на утакмици Лиге Европе између Евертона и сплитског Хајдука, пренели су британски медији.  УЕФА милује Торциду, а она је шамара! УЕФА покренула истрагу поводом инцидената на утакмици Евертон - Хајдук.

Фудбал 18.08.2017 | 16:15
Евертон је на Гудисон Парку на свом терену победио Хајдук (2:0), у првој утакмици плеј-офа, а инциденти су почели у 33. минуту – када су гостујући навијачи покушали да удју у терен, уз убацивање тврдих предмета на траву.

Полиција и редари су успели да их спрече да улете у терен, а словачки судија Иван Крузлијак је за време нереда повукао екипе у свлачионицу, а утакмица је прекинута на неколико минута.

Фудбалери сплитског тима су отишли код навијача и смирили их, а после пет минута утакмица је настављена.

Ливерпулска полиција саопштила је да је једна особа била притворена због уласка на терен.

Менаџер Евертона Роналд Куман рекао је да је разочаран због нереда навијача.

"Волим када је утакмица поштена, да можемо да играмо фудбал, а морали смо да прекинемо меч. Не знам шта се догодило, то је било у углу трибине", навео је Куман.

Реванш утакмица игра се наредног четвртка у Сплиту, а победник двомеча пласираће се у групну фазу Лиге Европе.

Не тако давно, и поред бројних проблема и тешких инцидената које је Торцида у прошлости правила по свим основама, УЕФА је помиловала Хајдук укинувши суспензију да сплистки клуб као домаћин против Брондбија у 3. колу квалификација за Лигу Европе игра пред празним трибинама.

Данце је дочекао пун "Пољуд" и то је "билима" у доброј мери помогло да се нађу у плеј-офу за масовније УЕФА такмичење.

"Сплитска лепотица" и пре прве утакмице у Ливерпулу била је распродата за реванш са Евертоном. Међутим, у Енглеској су хулигани из Хрватске још једном показали своје право лице.

У току првог полувремена већа група Торицде побила се са обезбеђењем. Летеле су столице и разни предмети, а хулигани су чак покушали да се пробију на терен и до навијача Евертона, који су били у непосредној близини.

На срећу, полиција и обезбеђење успели су да смире ситуацију, тако да је меч после десетоминутног прекида, ипак, настављен. Словачки судија Иван Крузлијак је за време нереда повукао екипе у свлачионицу.

Европска фудбалска унија најавила је данас да ће истражити инциденте, али је питање да ли ће и овај пут муњевито реаговати, као пре неколико недеља када је кажњен Партизан.

Тренер Евертона Роналд Куман рекао је да је разочаран због нереда навијача.

Реванш утакмица игра се наредног четвртка у Сплиту.

Извор: Б92/мондо.рс