ФРА - Нејмар дебитовао: Гол и асистенција за почетак!
Бразилац уписао прве минуте у дресу Пари Сен Жермена, а поред његових потеза у центру пажње и аутогол дефанзивца Генгана. Не, не и не, овакав се чувати не може! Нејмароманија је почела! Шоу Бразилца на дебију са ПСЖ.
Фудбал 14.08.2017 | 00:00
Први пут по доласку из Барселоне, Нејмар је истрчао на терен у дресу Пари Сен Жермена. И одмах заслужио похвале због значајног доприноса победи против Генгана у гостима - 3:0. Прво је уписао асистенцију, а затим и гол!
Сјајним проигравањима Бразилац је стварао шансе саиграчима, а једну је у погодак претворио Единсон Кавани у 62. минуту.
Затим му се Уругвајац реванширао у 82, када је мајсторски преварио противничког играча и омогућио "новајлији" да лагано упише свој првенац за Пари Сен Жермен већ у првом наступу:
Поред одличне игре Нејмара и сарадње са новим саиграчима, пре свих Каванијем и Ди Маријом, у центру пажње нашао се и потез Генгановог дефанзивца Икока. У 52. минуту постигао је аутогол какав се ретко виђа на професионалним теренима. Посебно у тако јакој лиги као што је француска...
Експлозија! Нејмар је дошао, дебитовао и - експресно се прогурао на насловнице француских, уједно и светских медија.
Најскупљи фудбалер планете прогашен је за играча утакмице, јер је на дебију у дресу Пари Сен Жермена летео тереном стадиона „Рудуру“ и малтене сам поразио слабашни Генган (3:0). Асистенција, гол и неколико врхунских потеза учинили су Бразилца звездом вечери и наговестили да ће у првенству какво је француско морати, у складу са обештећењем од 222.000.000 евра да прави огромну разлику и на већим утакмицама него што је ова у другом колу Лиге 1.
Нејмар се дословце поигравао са ривалима. Био је убедљиво најбољи појединац на терену. Створио је саиграчима чак седам шанси, пасом који цепа одбрану упослио Единсона Каванија за 2:0, а у финишу му се уругвајски шпиц реванширао асистенцијом и омогућио да са пет метара лако затресе мрежу.
Што и није било тешко, јер је трозубац у нападу гостију из Париза Нејмар-Кавани-Ди Маријаукупно плаћен 350.000.000 евра. Наспрам одбране Генгана, на коју је укупно потрошено 1.000.00 евра јасно је да проблема није смело да буде. Руку на срце, борбени домаћин је издржао цело прво полувреме, а онда је на почетку другогм Џордан Икоконеспретно и тешко објашњиво затресао своју мрежу, умсеривши екипу Унаја Емерија ка очекиваном слављу.
Пре и после тога Нејмар је дословце плесао тереном. Изводио је своје чувене трикове, правио смешним одбрану недораслог противника, био користан чак и у дефанзиви (пет одузетих лопти), све акције су ишле преко њега, па су га и често фаулирали (четири пута), али пошто није баш свемогућ дошло се до податка да је, на пример, само у првом полувремену од десет дуела изгубио чак девет. До краја се поправио, статистика каже да их је добио укупно 16.
Ипак са лоптом зна све. Отуда асистенција, па продор, чак 11 успешно изведених дриблинга. Довољно да распламса навијачки пламен у Паризу. Лекип ће наредних дана писати о Бразилцу у суперлативима, али да би оправдао уложена средства стандард постављен вечерас мораће у најмању руку да понови на свакој утакмици.
Ако не и да га подигне.
ЛИГА 1 - 2. коло:
Петак:
Ница – Троа 1:2 (0:0)
/Плеа 63пен – Нијане 53, Кауји 85/
Рен – Лион 1:2 (0:0)
/Борижо 86 - Депај 57, Дијаз 74/
Субота:
Нант – Марсељ 0:1 (0:0)
/Окампос 87/
Амијен – Анже 0:2 (0:1)
/Кривели 27, Мангани 56/
Бордо – Мец 2:0 (1:0)
/Вада 44, Санкаре 64/
Каен – Ст. Етјен 0:1 (0:0)
/Хамума 67/
Тулуз – Монпеље 1:0 (1:0)
/Дурмаз 43пен/
Недеља:
Стразбур – Лил 3:0 (0:0)
/Мартен 74, Ленард 82, Грим 88/
Дижон – Монако 1:4 (1:3)
/Саид 43 - Фалкао 3, 37, 51, Жемерсон 25/
Генган - ПСЖ 0:3 (0:0)
/Икоко 52 аутогол, Кавани 62, Нејмар 82/
Извор: мондо.рс/моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар