ПЛ БиХ: Челик убједљив против Радника!

Фудбалери Радника декласирани су од Челика на зеничком "Билином пољу" у четвртом колу Премијер лиге Босне и Херцеговине - 3:0 (2:0).

Фудбал 13.08.2017 | 18:45
Челик је уписао прве бодове ове сезоне, нанијевши Семберцима први овосезонски пораз!

ЧЕЛИК- РАДНИК 3:0 (2:0)

Више него заслужено!

С обзиром да су Зеничани били без бода у досадашња три кола, разумљиво су од самог почетка недјељне утакмице јурнули ка голу семберског клуба и били опаснији у првих 20-ак минута, али је у неколико наврата непрецизан био фудбалер из Обале Слоноваче Жермејн Куоадио.

Ипак, Коуадио је у 27. минуту одлично упослио Алдина Шишића, који је послао лопту иза леђа голмана Бијељинаца Младена Лучића за 1:0.

Имали су гости из Бијељине добру прилилку пет минута касније да стигну до изједначења, међутим, чувар мреже Челика Матеј Марковић одбранио је ударац Дејана Јанковића.

У самом финишу првог дијела, играч из Обале Слоноваче је повисио предност на 2:0 послије контранапада и уколико се не догоди спектакуларан преокрет у наставку, осигурао Челику прве бодове у новој сезони.

Челик је и у другом дијелу наставио са добром игром па је Коуадио у 53. минуту поново затресао мрежу, али је гол поништен због офсајд позиције.

Ипак, завршни ударац у 77. минуту Семберцима је задао Емрах Шабановић, који је послије акције Коуадија и Шишића, завршио на најбољи могући начин - кроз ноге Лучићу! (3:0).

ЧЕЛИК: Марковић, Удовичић, Хасанхоџић, Коуадио, Салчиновић, Кадрић, Мехић, Шабановић, Шишић, Ћемаловић, Дураковић.

РАДНИК: Лучић, Блаић, Франић, Стојановић, Срећковић, Пецо, Јанковић, Ђурић, Окић, Шербечић, Мерајић.