ХСВ испао у првој рунди купа! И још...

На помолу још једна ужасна сезона! Лајпциг бројао до пет, Хановер ушао у 7+, појачање из Малаге за минималац Волфзбурга.

Фудбал 13.08.2017 | 18:30
Прва сензација у ДФБ Покалу! Приредио ју је трећелигаш Оснабрик. На Оснател арени, не само да је савладао, него и понизио славни Хамбург, елиминисавши га већ у првој рунди Купа Немачке - 3:1.

Да успех малог клуба буде значајнији него што би се могло закључити на основу резултата постаје јасно ако се зна да је аутсајдер до славља стигао са десеторицом на терену. Штопер Марсел Апија зарадио је црвени картон већ у 18. минуту, али то као да је размрдало домаћу екипу која је просто почистила папирантог фаворита, од ког су остали само дугмићи. Два гола наместио је Назим Сангаре (најпре Турчину Халилу Сарвану у 39, па још једном Турчину, али натурализованом, Ахмету Арслану у 71. минуту, који није славио гол, јер је прошао млађе категорије ХСВ-а), између њих мрежу екипе са севера погодио је и Марк Хајдер (61) и било је јасно да гостима нема спаса.

Све што је екипа Маркуса Гиздола успела да уради био је почасни погодак нападача Бобија Вуда у 74. минуту из једанаестерца, недовољан да се припрети Оснабрику.

Иначе, Хамбург је играо у прилично јаком саставу, од познатијих играча изостали су само Холтби (ушао у другом полувремену) и Дикмејер, док је наш Филип Костић због последица лакше повреде зарађене у припремном периоду био ван протокола.

Остали фаворити у поподневном програму нису погрешили. РБ Лајпциг је протутњао Аленом, где је разнео нижеразредни Дорфмеркинген 5:0 (стрелци Марсел Забицер двапут, Вернер, Поулсен и Наби Кејта). Волфзбург се мучио скоро сат времена да би поготком појачања из Малаге, Ињасија Камача савладао Ајнтрахт из Нордерштета (1:0), док је Хановер морао озбиљно да се помучио против четвртолигаша Бонера. Губио је од 20. минута, погоцима Никласа Филкруга окренуо већ до краја првог полувремена, а онда од 90. до 93. минута тријумф учинио убедљивим (6:2).