ФРА: ''Мини'' Марсељ! Бордо лако против Меца, Сент Етјен уз највеће!

Марсељ у италијанском стилу - минималац пред крај и ћао! Лукас Окампос за победу против Нанта.  Вукашин Јовановић одиграо цео меч за Жирондинце.

Фудбал 13.08.2017 | 10:45
Марсељ је озбиљан ове сезоне! То је потврдио и у другом колу француске Лиге 1 на гостовању код Нанта. Екипа Рудија Гарсије славила је са 1:0 и сачувала максималан учинак.

Био је то прилично изједначен меч у већем делу, а Марсељ је ипак оправдао очекивања, али не без проблема. Наиме, тек три минута пре краја гости су успели да затресу мрежу.

Патрис Евра је био у улози асистента, а веома спретан на петерцу Нанта био је Лукас Окампос.

Домаћин у финишу није успео да се опорави од тог шока, иако је имао неколико обећавајујућих напада.

Иначе, екипа Нанта данас није имала среће пошто је тренер Клаудио Ранијери већ у првих 25 минута, због повреда, морао да направи све три измене.

Ван терена су морали Валентан Ронжије, Јасин Баму и Алекс Качаниклић.

Уписао је и Бордо прву тројку у новој сезони Лиге 1 и то пред својим навијачима на стадиону Матмут Атлантик. Жирондинци су релативно лако изашли на крај са Мецом и славили 2:0 у мечу другог кола.

У последње време Бордо је са овим ривалом имао минималних проблема и са тог аспекта, Мец је био ривал за пожелети за премијеру на домаћем терену.

Такође, на претходна два окршаја против овог ривала, екипа Бордоа није примила гол.

И вечерас је Бордо доминирао на терену, имао посед лопте и већи број удараца ка противничком голу. Минут пре краја првог полувремена Бордо је повео далекометних хицем Валентина Ваде.

Победу домаћина потврдио је Јунус Санкаре у 64. минуту, после асистенције Малкома. У завршници меча Малком је могао повећа предност, али није имао среће.

Српски интернационалац Вукашин Јовановић заузео је место у срцу одбране Бордоа и одиграо целу утакмицу.

Помало изненађујуће, у врху табеле Лиге 1 после два кола нашао се и Сент Етјен са максималним бројем бодова. Зелени су вечерас као гости славили против Каена са 1:0 голом Романа Амуме у 67. минуту.

Први тријумф у шампионату у новој сезони уписала је екипа Тулуза и то на домаћем терену против Монпеље, а заслужан је био Џими Дурмаз који је погодио из пенала у 43. минуту.

Француска, Лига 1 - 2. коло:

Ница – Троа 1:2 (0:0)