ФРА: Хладан туш пред плеј-оф Лиге шампиона!

Ница без самопоуздања стиже у Напуљ! Троа приредио велико изненађење на Алијанц Ривијери – 1:2!

Фудбал 11.08.2017 | 21:25
Ница је доживела и други пораз у француском првенству. Овога пута од трећепласираног тима из прошле сезоне на његовој Алијанц Ривијери био је успешнији слабашни Троа, па састав Лусијана Фавра пољуљаног самопоуздања иде на ноге Наполију у првој утакмици плеј-офа за улазак у Лигу шампиона – 1:2 (0:0).

Све што је било вредно пажње догодило се у другом полувремену. Очајну реакцију одбране домаћих, пре свих Дантеа, али и голмана Кардиналеа, искористио је брзоноги Адама Нијане и ефектним поготком довео госте у Вођство. Ница је и пре, али и после тог гола далеко више напада, па је већ у 63. минуту билио 1:1. Визкарондоје у казненом простору Нице срушио Мелуа, након чега је Аласан Плеа погодио са беле тачке.

Ипак, домаћин је након изједначења кренуо помало безглаво у напад, што су гости казнили и феноменалним голом Саифа Кауија стигли до изненађујућа три бода.

Ницина публика је пре почетка утакмице имала прилику да поздрави Веслија Снајдера, који није био у конкуренцији за ову утакмицу, али ће морати што пре да се стави на располагањеЛусијану Фавру.

Ница – Троа 1:2 (0:0)