ПЛ БиХ: Радник код куће срушио шампиона!

Фудбалери Радника савладали Зрињски 2:1 у Бијељини и засјели на врх табеле Премијер лиге БиХ.

Фудбал 05.08.2017 | 20:10
Шампион БиХ заустављен је у Бијељини. Послије две побједе у прва два кола Зрињски је у трећем колу уписао пораз од Радника резултатом 2:1.

Успјели су Мостарци да изједначе након вођства Радника из првог полувремена, међутим шест минута прије краја Бијељинци су голом Глишића са „бијеле тачке“ стигли до три бода.

Радник је добро почео сезону и са две побједе и ремијем у прва три кола заузима прво мјесто на табели, бар до сутра и дуела Борца и Младости.

Домаћи су до вођства стигли у 44. минуту када је мрежу шампиона БиХ погодио Срећковић.

Тренер Зрињског Блаж Слишковић у другом полувремену поставио је своју екипу офанзивније, помјеривши Јовића у шпиц напада поред Билбије и то је уродило плодом у 58. минуту када је Глишић изједначио.

Претходно је добру прилику имао и Билбија, али је његов шут са неких 18 метара завршио изнад гола. На другој страни Стојкић је запријетио из слободног ударца, али је Лучић био сигуран.

До побједоносног гола Радник је стигао у 84. након што је Беширевић оборен у противничком шеснаестерцу.

Једанаестерац је у погодак претворио Глишић, нападач који је претходно замијенио Окића и Радник је стигао до коначних 2:1.

Радник је тако уписао тек други тријумф над Зрињским у њиховим међусобним окршајима.