РУС: Дочекали послије више од годину дана!

Вандерсон обрадовао навијаче Динама! Славни московски клуб уписао прву победу у Премијер лиги.

Фудбал 05.08.2017 | 20:20
Динамо из Москве уписао је прву победу од повратка у руску фудбалску Премијер лигу. Полицајци су на Химки арени у предграђу руске престонице савладали Амкар са 3:0 у мечу четвртог кола националног шампионата.

Домаћин је коначно обрадовао верне навијаче, који су су обзиром на историју и традицију Динама, навикли на знатно боље дане и резултате.

Ипак данас је њихов херој био Бразилац Вандерсон, који је летос дошао из Краснодара као слободан играч. Доста проблема је у првом полувремену имао Динамо, али је у наставку успео да сломи отпор жилавих гостију.

Кирил Панченко је у 49. минуту довео домаћина у вођство, а онда је Вандерсон асистирао Александру Зотову за предност од 2:0. Добру партију Бразилац је крунисао осам минута пре краја голом за коначних 3:0.

Српски дефанзивац Александар Миљковић био је стартер у тиму Амкара, али га је у 68. минуту заменио Дарко Бодул.

РУСИЈА 1 - 4. КОЛО